Розгромлені вулики, зʼїдений мед та пошкоджені дерева: Ясінянську філію Карпатського лісового офісу провідали ведмеді (ФОТО)

Розгромлені вулики, зʼїдений мед та пошкоджені дерева. Так виглядають наслідки «господарювання» ведмедів на території Ясінянської філії Карпатського лісового офісу. Інцидент трапився вночі – повідомляє Карпатський лісовий офіс на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами єгерів, ведмеді, ймовірно, шукали їжу, адже перед зимовою сплячкою потрібно сформувати достатній шар жиру. Тим більше, пасіка знаходиться на високогір’ї. – Тут чиста природа, свіже повітря, набагато смачніший та корисніший мед. А ведмеді ще ті ласуни, – наголошують фахівці Карпатського лісового офісу.

Такі «пошуки» їжі є достатньо небезпечними: голодний дикий звір може залізти і на господарське подвірʼя, і навіть в будинок. Мисливці та єгері рекомендують встановлювати електропастухи. Електричні огорожі відлякають ведмедів та зможуть вберегти будинки, пасіки та інше майно від чергового набігу клишоногого звіра.

– Випереджуємо стейкхолдерів та природолюбителів, які можуть вважати, що такі наслідки, це недостатня підгодівля тварин, – зазначають в Карпатському лісовому офісі та додають, що лісівники не підгодовують ведмедів!  – Ці звірі самі шукають собі їжу і в звʼязку зі зміною кліматичних умов, їхні потреби в запасах – збільшуються! В порівнянні з минулими роками, в такий період клишоногі вже впадали в сплячку. Проте, останні два роки спостерігаємо підвищення температур в осінньо-зимовий період, а це зумовлює диких звірів пізніше засинати і як наслідок – пошуки їжі продовжуються до настання холодів, – підкреслюють фахівці відомства.

Довідково:

У Карпатському регіоні живе 8 тисяч особин бурого ведмедя — на території Польщі, Словаччини, Румунії та України. В Україні їх найменше з-поміж карпатських країн — усього близько 300 особин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *