Що необхідно знати, якщо ви зібралися на полювання або спортивні змагання зі своєю рушницею в Угорщину

Наразі в Україні закритий сезон полювання, проте в країнах, які межують із нашою державою мисливці полюють на самця козулі. Якщо ви зібралися на полювання, наприклад до Угорщини, тоді вам буде корисною інформація про те, як переміщується через кордон мисливська та спортивна зброя.
Перевозити мисливську чи спортивну зброю в межах ЄС, а також у разі в’їзду/виїзду в/з ЄС дозволяється при наявності дозволу на утримання зброї.
Особа, яка не має постійного проживання в одній з країн ЄС, прибуває з третьої країни і перетинає кордон, має право ввозити, вивозити, перевозити транзитом свою вогнепальну зброю разом із патронами для полювання та спортивну зброю для спортивних змагань тільки на основі супроводжуючої вогнепальну чи спортивну зброю платної відомчої довідки, виданої представником митно-фінансового відомства на місці перетину кордону, у тому разі, якщо її перебування на території Угорщини не перевищує 90 днів.
Участь у полюванні необхідно підтвердити відповідним запрошенням організатора полювання, а також дозволом на полювання.
Для спортсменів спілки по спортивній стрільбі, які зареєстровані у відповідному реєстрі Угорщини, право вивозу спортивної зброї та патронів має бути підтверджена дозволом, виданим загальнодержавним спортивним професійним об’єднанням, а також дозволом на участь у змаганні.
Участь у спортивних змаганнях може бути відповідно підтверджена, якщо існує дозвіл Угорської федерації спортивної стрільби, а також запрошення організаторів спортивних змагань.
Довідка, видана Угорською федерацією спортивної стрільби чи запрошення організаторів змагань перевіряється кожного разу при перетині (в’їзді/виїзді) кордону Угорщини, або ж під час транзиту.
На територію ЄС дозволяється ввозити куплену вогнепальну зброю при наявності дозволу на її придбання, видану поліцією. Дозвіл на ввезення вогнепальної зброї з метою самозахисту видає відповідне Обласне (Будапештське) поліцейське управління місця перетину чи транзиту.
Джерело: сайт Посольства України в Угорщині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *