Щороку з вольєра на Полтавщині випускають близько 50 молодих зайців

В умовах скорочення популяції багатьох мисливських видів тварин в Україні вольєрне розведення може стати дієвим інструментом їх збереження та відновлення. Особливо цінним є досвід розмноження у неволі такого складного виду, як заєць сірий. Саме цим займається Володимир Плєма, мисливствознавець Приміського лісництва на Полтавщині. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Юрій Болоховець, генеральний директор ДП “Ліси України”.

Загрози для зайця в дикій природі

Заєць сірий – корінний вид нашої фауни, традиційний об’єкт спортивного полювання. Оптимальна щільність його популяції становить 30-40 особин на 1 тис. га мисливських угідь. Однак протягом останніх десятиліть чисельність виду невпинно скорочується.

“Причин багато,- розповідає Юрій Болоховець. – Це і масове випалювання сухої трави навесні, коли народжуються зайченята, і інтенсивне сільське господарство з використанням хімікатів, і неконтрольоване зростання чисельності хижаків, і міграція тварин з регіонів, де тривають бойові дії”.

Вирощування зайченят у вольєрах: виклики та успіхи

На відміну від кролів, зайці дуже погано розмножуються в неволі. При вольєрному утриманні вони надзвичайно вразливі до інфекційних хвороб. Мало кому вдається створити такі умови, щоб вижили новонароджені зайченята.

“У чому секрет пана Володимира? Каже, що запорука успіху не лише в щепленні, правильному раціоні, санітарних умовах,- ділиться враженнями Юрій Болоховець. – Про зайченят треба дбати так, нібито це ваші діти. Наділяти їх постійною увагою та любов’ю. Оберігати від стресу. Миттєво реагувати, якщо виникають перші ознаки хвороби”.

Результат такого підходу вражає. Щороку з вольєра в дику природу випускають близько 50 молодих зайців! Це вагомий внесок у відновлення популяції виду на Полтавщині.

Перспективи розвитку вольєрного розведення зайця-сірого

Досвід Володимира Плєми доводить, що розмноження зайця сірого в штучних умовах є реальним за належного догляду. Тому актуальним завданням є поширення цієї практики в інших мисливських господарствах України.

“Дуже сподіваюсь, що нам вдасться масштабувати досвід Володимира Плєми та його колег,- зазначає Юрій Болоховець. – Для початку плануємо створити хоча б один такий вольєр у кожній області”.

– Команду мисливствознавців Приміського лісництва ми обов’язково матеріально підтримаємо, – констатує очільник ДП “Ліси України” та додає, що величезне задоволення бачити людей, закоханих у свою справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *