Шокуючий напад бурого ведмедя на коня в Карпатах: що потрібно знати та як захистити себе (ФОТО)

Складний інцидент стався минулого тижня у Карпатах, коли великий бурий ведмідь напав на беззахисного коня. За даними Івано-Франківської облорганізації УТМР, цей інцидент може бути свідченням зростаючої активності великих хижаків у регіоні.

20 вересня в урочищі Плоска Солотвинської ОТГ Івано-Франківського району був зафіксований напад булого ведмедя на коня. Тварина була серйозно поранена, але завдяки оперативній допомозі ветеринарів їй вдалося вижити. Власниця коня, Марія К., поділилася своєю історією та підтвердила випадок.

– Вірогідніше за все, це був ведмідь-шатун у якого або не вистачає вітамінів в організмі, або, що більш ймовірно, він був поранений браконьєрами. У такому стані тварина стає розлючена і втрачає контроль, – розповідає фахівець з великих хижаків, голова Івано-Франківської облрганізації УТМР Михайло ЛУЩАК. – І в нашій області це непоодинокі випадки, не кажучи вже про всі Карпати. У попередні роки були напади ведмедів і на людей: в Рожнятівському р-ні на жінку напав поранений ведмідь, в Косівському р-ні стався напав на чоловіка, в Надвірнянському – при зустрічі з цим хижаком людина загинула. А напади ведмедя на свійських тварин навіть ніхто не рахує. Раніше облік вівся, за загибель свійських тварин від ведмедя були компенсації, нині це все скасовано.

Тож застерігаємо всіх, хто живе на околицях лісів чи подорожує Карпатами пам’ятати, що тут мешкає найбільший хижак Європи – бурий ведмідь і зустріч з ним може бути дуже небезпечною.

Зустріч з ведмедем в лісі може бути небезпечною ситуацією, і важливо знати, як захистити себе та діяти розумно. Ось кілька порад щодо безпеки в таких ситуаціях:

  1. Залишайтеся спокійними: Опануйте себе та не панікуйте. Ведмеді можуть реагувати на стрес агресією.
  2. Робіть голосні звуки: Розмовляйте голосно, щоб ведмідь знав, що ви знаходитеся поблизу. Зазвичай ведмеді намагаються уникнути людей.
  3. Не наближайтесь до ведмедя: Не наближайтесь ближче до ведмедя, а віддаляйтесь від нього повільно. Не старайтесь підходити для зйомки чи фотографій.
  4. Не втручайтеся у поведінку ведмедя: Не намагайтеся його погодувати, доторкнутися або взаємодіяти з ведмедем. Ведмеді – дикі тварини, і намагання вступити з ними у контакт може бути небезпечним.
  5. Використовуйте вогонь: Якщо ви маєте з собою засоби для розпалювання вогню, спробуйте розпалити вогонь. Ведмеді можуть боятися вогню та диму.

Пам’ятайте, що зустріч з великим ведмедем – це ризик, і важливо вести себе обережно та дотримуватися безпечних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *