За повідомленням єгерської служби ТОВ СМРП «Динамо» в їхніх мисливських угіддях виявлено факт браконьєрського полювання лося європейського на території Городнянського району Чернігівської області. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.
У повідомленні йдеться, що Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області 4 лютого 2018 року в ході проведення рейдової перевірки по контролю за станом охорони та використанням природних ресурсів перевірені вищевказані факти та встановлено, що фактично незаконно відстріляна самка лося європейського із двома ембріонами, в ніч з 3 на 4 лютого поточного року групою осіб із застосуванням спеціальних приладів для полювання в темну пору доби.
– На місці вчинення браконьєрства виявлено нутрощі дикої тварини та як уже згадувалось два ембріона, а туша вивезена з місця автомобілем «позашляховик», на якому і промишляли браконьєри вже не один раз і в цих мисливських угіддях, а також суміжних (із міркувань нерозголошення зайвої інформації марку автомобіля не вказуємо), – зазначають у відомстві.
На місце вчинення браконьєрства викликано слідчо-оперативну групу Городнянського відділення Менського ВП ГУНП в Чернігівській області по телефону «102», якими проведено огляд місця події, складено відповідні матеріали, відомості внесено до ЄРДР та порушено кримінальне провадження по ст. 248 ч. 1 КК України.
До відома, наказом Міністра екології та природних ресурсів України № 481 від 19.12.2017, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.12.2017 за № 1573/31441, лось європейський внесено до Переліку видів тварин, занесених до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид.
Розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним добуванням тварини – лось європейський, вид якої занесений до Червоної книги України, наразі нараховується.
– Разом із тим, зі слів місцевих, це справа рук зухвалого браконьєра з одного із сіл суміжного з Городнянщиною Ріпкинського району. Останніми роками від його рук полягло не один десяток лосів, оленів, козуль та кабанів, а також кілька тонн риби як у Дніпрі, так і в урочищі «Замглай», яку він знищує електрострумом. Єгерська служба, природоохоронні та правоохоронні органи не спромоглись знешкодити злодюгу, щоразу він уникав відповідальності, хоч і затримувався багато разів. Скоріше за все станеться так і цього разу, – прогнозують у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.
Водночас у відомстві звертаються до громадян з проханням не порушувати чинне природоохоронне законодавство, адже багатство природних ресурсів є одним з головних чинників, що визначають благополуччя країни в цілому. Давайте подбаємо про те, щоб наші діти бачили цих тварин і не тільки цих, в звичайному для них середовищі, а не в енциклопедіях. Якщо Ви стали свідком незаконного полювання, добування диких тварин – повідомте про це Держекоінспекцію у Чернігівській області за номером (0462) 65-13-62.