Як правильно і для чого читати сліди на снігу (ФОТО)

Саме цим зимовим польовим дослідженням приділяють увагу працівники Березоворудського природоохоронного науково-дослідного відділення НПП “Пирятинський” за “сприятливих сніжних умов”. Йдеться у повідомленні опублікованому на сторінці Національний природний парк “Пирятинський” у Фейсбук.

– Дослідження фауни наземних хребетних не може здійснюватися без обліку чисельності тварин і вивчення їхнього розподілу. Обліки за відбитками на снігу можливі за умови наявності суцільного, стійкого пухкого снігового покриву. Сліди тварин на снігу мають відмінні малюнки, які дозволяють достовірно визначити вагу звіра, звички та особливості його поведінки зимової пори. Така інформація цінна та необхідна при здійсненні обліків ссавців з метою вивчення динаміки чисельності, особливостей біотопічного розподілу тварин. Від достовірності первинних польових обліків чисельності залежить об’єктивність визначення видового потенціалу, що дає можливість оцінити стан популяції, визначити необхідність проведення відповідних природоохоронних заходів, – зазначає начальник Березоворудського ПНДВ М. Костюк.
Крім того, працівниками служби державної охорони Березоворудського ПНДВ ведеться підгодівля диких тварин в зимовий період. Вони звертаються до всіх небайдужих підтримати цю корисну справу (тел. 095 910 90 71).27545068_2104206456275965_7996309807096552223_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *