Швеція подолала африканську чуму свиней за рекордний термін

Європейський Союз оголосив Швецію вільною від африканської чуми свиней (АЧС) через рік після виявлення першого випадку захворювання в країні. Це найшвидше подолання АЧС в Європі, яке стало можливим завдяки активній участі мисливців. Про це повідомляє офіційний сайт Шведської асоціації мисливців.

Перший випадок АЧС у Швеції було зафіксовано 6 вересня 2023 року в місті Фагерста, що у Вестманланді. Вже наступного дня Шведське сільськогосподарське агентство встановило зону зараження площею 100 000 гектарів навколо Фагерсти та сусідніх муніципалітетів, запровадивши суворі обмеження на пересування в лісах.

Мисливці відіграли ключову роль у боротьбі з епідемією. Вже через три дні після виявлення спалаху вони почали пошукові роботи. 16-17 вересня щонайменше 500 мисливців брали участь у пошукових операціях. Завдяки їхнім знанням місцевості та досвіду вдалося швидко визначити основну зону зараження.

Читайте також: У Києві відкрили нову лабораторію для боротьби з небезпечною інфекцією тварин

Протягом року мисливці проводили регулярні пошукові операції, спочатку в літню спеку шукаючи трупи диких кабанів, а потім і в зимовий холод. Вони також брали участь у встановленні огорож навколо зони зараження, здійснювали санітарний відстріл та проводили подальші пошукові операції.

Останній випадок загибелі дикого кабана від АЧС було зафіксовано 26 вересня 2023 року. Всього було виявлено 70 заражених диких кабанів, усі в межах діаметру 5 кілометрів. 30 серпня 2024 року Швеція подала заявку до ЄС про визнання країни вільною від АЧС, і 20 вересня це рішення було прийнято.

Ларс Бйорк, консультант з питань охорони дичини, підкреслив важливість внеску мисливців: “Це величезне полегшення, і після всієї роботи, виконаної протягом року, також велика гордість за зусилля в цілому і за мисливську спільноту зокрема”.

Карл-Йохан Дюрстедт-Хольм, генеральний секретар Шведської асоціації мисливців, зазначив, що шведський метод боротьби з АЧС привернув увагу в Європі і може стати основою для майбутніх операцій з боротьби з хворобою в інших країнах.

Загалом у пошукових операціях взяли участь 900 мисливців, які пройшли спеціальне навчання з біобезпеки. На пошукові роботи було витрачено 15 000 годин, а основна зона зараження площею 13 000 гектарів була перевірена тричі.

Успішний досвід Швеції демонструє важливість швидкої реакції та співпраці між державними органами та мисливською спільнотою у боротьбі з епідеміями дикої фауни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *