Шведська асоціація мисливців закликає мисливців долучитися до проєкту “Збір крил” – ініціативи, спрямованої на захист та збереження сезонів полювання на птахів. Учасники проєкту збирають крила впольованих гусей та качок, щоб довести, що полювання має незначний вплив на популяції цих птахів. Про це повідомляє Шведська асоціація мисливців.
Перелітні птахи, такі як гуси та качки, знаходяться під пильною увагою на міжнародному рівні. Міжнародні угоди мають велике значення при визначенні нових сезонів полювання. Обмеження часто базуються на невизначеності щодо реального впливу полювання. Проєкт “Збір крил” надає вагомі наукові докази того, що вплив полювання на популяції птахів незначний.
Читайте також: У Швеції вполювали 648 ведмедів
Щоб долучитися до проєкту, мисливцям потрібно відрізати одне крило від кожного впольованого гуся чи качки (не від штучно вирощених), запакувати крила в поліетиленовий пакет, докласти інформацію про вид, дату та місце полювання і передати або надіслати організаторам.
Зібрані дані дозволяють визначити вік впольованих птахів та отримати цінну інформацію для обговорення термінів полювання. Асоціації мисливців у багатьох європейських країнах вже співпрацюють у подібних проєктах зі збору крил, розглядаючи це як довгострокову інвестицію в майбутнє полювання на птахів.
Читайте також: У Швеції мисливцям видали дозволи на добування 201 рисі
Шведська асоціація мисливців наголошує, що подібні дослідження могли б надати вагомі аргументи під час минулого перегляду сезонів полювання і, можливо, допомогли б зберегти, наприклад, полювання на гаг. Тому участь мисливців у проєкті “Збір крил” є важливою для захисту традицій та можливостей полювання на птахів у Швеції.