У Швеції вполювали 648 ведмедів

Фото: Piotr Krzeslak/iStockphoto

Шведи завершили цьогорічне ліцензійне полювання на ведмедів. Зараз популяція в країні становить приблизно 2450 ведмедів. Про це повідомляє видання Jakt & Fiske.

Шведські мисливці розпочали ліцензійне полювання на ведмедів 21 серпня з виділеною квотою в 649 ведмедів. Усі, крім одного, були добуті, і полювання закінчилося. 

За останні роки кількість добутих ведмедів у Швеції зросла більш ніж удвічі. У 2018-2020 роках за ліцензійним полюванням добували близько 300 ведмедів на рік. У період з 2021 по 2023 роки квота становила понад 600 ведмедів.

Кількість впольованих ведмедів звучить великою, дивлячись на норвезькі очі. Це теж не так дивно, враховуючи, що за даними 2021 року в цій країні було приблизно 175 бурих ведмедів. Для порівняння, у 2022 році популяція ведмедів Швеції становила від 2587 до 3080 особин.

– Високі квоти під час ліцензійного полювання мають на меті зменшити чисельність ведмедів у межах цільової популяції у відповідних округах. Оновлена ​​оцінка популяції після закінчення полювання показує, що ліцензійне полювання мало бажаний ефект, пояснює консультант з питань дикої природи Джессіка Бекерід зі Шведського агентства з охорони навколишнього середовища.

– Ці високі квоти на бурих ведмедів є стійкими?

– Ні, у довгостроковій перспективі квоти на ліцензійне полювання в останні роки не є стійкими. Тепер слід прослідкувати й оцінити вплив вилучення на популяцію ведмедів до ліцензійного полювання наступного року. 

Ось скільки ведмедів було добуто у відповідних округах і розподіл квоти на цьогорічне ліцензійне полювання на цих тварин у Швеції

Шведській владі потрібна допомога мисливців для моніторингу популяції ведмедів, насамперед за допомогою аналізу ДНК.

Крім того, повідомляється, що щонайменше п’ятеро мисливців зазнали нападу ведмедів під час цьогорічного ліцензійного полювання в Швеції. Один із випадків розслідується як можливе порушення Закону Швеції про полювання.

Нагадуємо, що в Словаччині ведмідь напав на людину в саду.

Один коментар до “У Швеції вполювали 648 ведмедів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *