Сьогодні Всесвітній день боротьби зі сказом: 5 фактів, які потрібно знати про захворювання

Всесвітній день боротьби проти сказу (World Rabies Day) заснований з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу (Global Alliance for Rabies Control) і щорічно відзначається 28 вересня, починаючи з 2007 року, за підтримки багатьох організацій охорони здоров’я. Цей День покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків, – повідомляє Держпродспоживслужба.

Розглянемо сьогодні 5 фактів, які потрібно знати про захворювання:

  1. Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально.
  2. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основний шлях проникнення вірусу в організм відбувається через пошкодження шкіри в наслідок укусів та ослинення.
  3. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) сказ входить в першу п’ятірку основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків.
  4. В Україні вже більше 40 років триває епізоотія сказу природного типу. Спостерігається циркуляція вірусу серед 23 видів диких та шести видів домашніх і сільськогосподарських тварин в різних природно-географічних зонах.
  5. В Україні поступово зменшується кількість випадків сказу, проте війна негативно впливає на поширення сказу.

Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашого регіону.

Додатково. Більше дізнатися про сказ у спільних інфографіках із європейським проєктом EU4SaferFood можна на розділі вебпорталу Держпродспоживслужби “Епізоотична ситуація на території України“.

У Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь зазначають, що ситуація зі сказом в Україні після повномасштабної агресії рф та заборони вже другий рік поспіль полювання, що зупинило регулювання хижаків – катастрофічна.
В Асоціації б’ють на сполох і неодноразово зверталась з відповідними листами до Міндовкілля, ОВА, КМУ, Президента України. Але поки мисливську спільноту і місцевих мешканців, які потерпають від навали хижаків і зростання випадків сказу – не чують.

Нагадуємо, що у Вінницькій області вперше за 15 років від сказу померла людина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *