У Вінницькій області вперше за 15 років від сказу померла людина

У Вінницькій області вперше за 15 років зафіксували випадок смерті людини від сказу, її покусала домашня кішка. Про це розповів в.о заступника генерального директора Вінницького обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Загоруйко. 

За його словами, це сталося у Могилів-Подільському районі. “Госпіталізованому в Могилів-Подільську лікарню поставили діагноз “Сказ”. Через пару днів ця людина померла. Її покусала домашня кішка, яка наступного дня зникла. Люди не звернули на це уваги”, — заявив Олександр Загоруйко.

Якщо укус або ослинення відбулись, єдиний дієвий метод врятуватись — одразу звернутись до лікаря та зробити щеплення, каже в.о заступника генерального директора Вінницького оЦКПХ. Вакцини достатньо, вона безоплатна. 

Олександр Загоруйко додав, що за 8 місяців на території Вінницької області зареєстровано 87 випадків лабораторно підтвердженого сказу серед тварин. Найбільше це коти — 50%, собаки — 35%, лисиці — 15 %, було й 2 випадки у корів.

Чим небезпечний сказ?

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Лікування сказу

У разі інфікування людини показані негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

Варто зазначити, що Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляло, що з 18 вересня 2023 року розпочато осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

На площі 4000 км2 наземним розподілом мали розповсюдити 100 тис. доз принад з вакциною. Для цього задіяно 270 бригад, до складу яких входять представники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, державної служби ветеринарної медицини, органів місцевого самоврядування, лісового та мисливських господарств. Облік споживання вакцини в період кампанії проводиться на визначених контрольних ділянках.

5 коментарів до “У Вінницькій області вперше за 15 років від сказу померла людина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *