Під керівництвом начальника обласного управління Олександра Дзюбенка 16 жовтня відбулася виробнича нарада за участю заступників, головних спеціалістів управління, директорів держлісгоспів. На нараді розглянули питання підготовки до сезону полювання на копитних та хутрових диких тварин, санітарний стан лісів та ряд господарсько-виробничих питань.
«Попри те, що лісова галузь знову знаходиться в зоні «турбулентності», ми маємо й надалі працювати у звичному режимі, добросовісно виконувати свою роботу та забезпечувати виконання усіх запланованих завдань. Тож є ряд актуальних напрямків діяльності, які проаналізуємо, та ухвалимо відповідні рішення», – зазначив на початку наради головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко.
Про стан рейдової роботи та підготовку до сезону полювання на копитних та хутрових диких тварин доповів завідувач сектору мисливського господарства обласного управління Володимир Рибалка.
Протягом 2019 року єгерською службою держлісгоспів, працівниками державної лісової охорони проведено 868 рейдів та складено 107 протоколів на порушників правил полювання. Автомобілі, задіяні у рейдових патрулюваннях, обладнані GPS- трекерами, а рейдові групи забезпечені засобами фото та відеофіксації.
Відкриття колективного полювання на копитних та хутрових диких тварин планується на 2 листопада. Користувачі мисливських угідь вже подають до обласного управління накази про відкриття полювання на погодження.
Проаналізував також Володимир Рибалка показники окупності мисливських господарств держлісгоспів та стан використання наданих ліцензій на добування диких мисливських тварин. Про стан ведення мисливського господарства на підприємстві доповів головний мисливствознавець Смілянського лісгоспу Костянтин Костенко.
Начальник облуправління Олександр Дзюбенко наголосив на неухильному дотриманні усіх правил техніки безпеки при проведенні полювання та на обов’язковому виконанні усіх заходів, які забезпечують техніку безпеки. Начальник відділу лісового господарства обласного управління Валентин Швець проаналізував санітарний стан лісів області.
На початок 2019 року загальна площа осередків шкідників і хвороб у лісах держлісгоспів становила майже 13 тис. га – це переважно хвойні насадження. Згідно даних контрольних обстежень встановлено, що осередків шкідників, які за своїм станом потребують проведення винищувальних заходів у 2019 році, немає. Протягом року площа осередків шкідників і хвороб збільшилася за рахунок ураження насаджень сосни омелою австрійською. Загальна площа осередків становить близько 15 тис. га. Спостерігається прогресуюче заселення омелою австрійською соснових насаджень у Корсунь-Шевченківському, Канівському, Смілянському, Черкаському лісгоспах.
За даними осінньої інвентаризації на обліку перебуває 9591 га осередків омели австрійськоої, які знаходяться під посиленим наглядом. Під впливом негативних природно-кліматичних факторів, шкідників лісу, хвороб лісових насаджень має місце ослаблення, розладнання та всихання окремих насаджень фактично у всіх держлісгоспах. Літні посухи 2018-2019 рр. спричинили негативну тенденцію втрати фізіологічної стійкості твердолистяних насаджень – всихання граба, ясеня.
У ході наради розглянули ряд актуальних виробничих питань – аналіз балансу доходів та витрат держлісгоспів, хід виконання сортиментної структури, стан залишків лісопродукції, продукції переробки деревини, використання автотранспортної техніки лісогосподарських підприємств.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства