Тварин надмір: Зимовий облік на Джарилгачі

Днями на Джарилгачі фахівці Держпродспоживслужби спільно з лісівниками, працівниками Нацпарку “Джарилгацький” та експертами Степової філії НДІ лісового господарства провели зимовий облік тварин. І тільки благородних оленів, європейських ланей та муфлонів нарахували 593 особини. Що власників розплідника категорично не влаштовує — тварин тут надміру. 

“Порівняно з минулим роком кількість оленів, ланей та муфлонів зменшилася на шістдесят голів. Цього вочевидь недостатньо для того, щоб знизити тиск на екосистему до прийнятного. Адже зберігати треба не тільки копитних, а й “червонокнижну” рослинність на острові, яка теж під охороною. Умова її збереження та відновлення — скоротити чисельність великих травоїдів на Джарилгачі вдвічі, десь до трьохсот особин. Але відстрілювати їх не можна: залишається тільки відловлювати та вивозити до інших лісгоспів і розплідників”, — розповідає директор Скадовського лісгоспу Валерій Войналович. 

У Херсонській області копитних вирощують не тільки на Джарилгачі. Є ще й схожий острів Бірючий на території Азово-Сиваського національного парку, є заповідник Асканія-Нова, не рахуючи дрібних приватних розплідників у Каховському, Голопристанському та Олешківському районах краю. І практично всюди травоїдів надлишок: через карантинні обмеження й економічну кризу купувати їх стали значно менше. Тож не виключено, що й по інших резерватах незабаром постане проблема: куди подіти надлишок оленів та ланей, доки вони не повиїдали всю рослинність?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ, Голос України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *