Тварини в сніжні зими переміщаються з високих вершин донизу, в долини

Цьогорічна сувора зима не перешкодила провести щорічний зимовий облік фауни в Ужанському НПП. Спільними зусиллями інспекторів природоохоронних науково-дослідних відділень, науковців та фахівців відділу державної охорони природно-заповідного фонду було проведено таксацію звірів на території Костринського, Жорнавського, Лубнянського, Ново-Стужицького, Ужоцького природоохоронних науково-дослідних відділень.
Через високий сніговий покрив (місцями він сягав і 1,5 -2 метри) ми обирали доступні маршрути, які могли здолати і де були помічені сліди тварин. Зима-зимою, а фауну треба обліковувати, адже лише по слідах на снігу можна вдало порахувати звірів. Як виявилось на практиці, тварини в такі сніжні зими переміщаються з високих вершин донизу, в долини, і поближче до сіл, де легше здобути їжу. Звичайно, щоб облегшити пересування, тварини ступають у старі сліди інших тварин, і часто ідуть по людських слідах. І тому сліди потрібно уважно зблизька розглядати, бо в великому слідові кабана можна помітити невеличкі відбитки копитець козулі.
Для оформлення зведених матеріалів обліку фауни всієї території парку враховуються і дані спостережень інспекторів на місцях підгодівлі тварин.
Цієї зими наші інспектори, дбайливо розклали корми в годівниці. Просто серед лісу – в місцях, де помічали скупчення тварин були створені підгодівельні майданчики. Тяжко перебути цю зиму нашим диким братам молодшим, адже улюблена їжа схована в глибоких снігах. Рятуючись від голодної смерті козулям смакує і хвоя ялиці, і сухі вільхові шишки. А дикі свині мов справжні бульдозери, змушені переривати масу снігу, щоб добратись до ґрунту і відшукати смачні корінці та сплячих безхребетних.
Для проведення достовірного обліку важливі і знання території, особливостей поведінки та звичок різних видів тварин. Метою таких щорічних обліків є виявлення змін чисельності та видового складу фауни, фіксування місць скупчення копитних, щоб надалі більш ретельніше охороняти такі місця і вдало розміщувати підгодівельні майданчики та солонці.
Молодший науковий співробітник УНПП
Коваль Н.П.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *