Тварини з помітними мутаціями поблизу Чорнобиля зустрічаються рідко – науковці

Науковці стверджують, що останніми роками тварини з помітними мутаціями у 30-кілометровій зоні зустрічаються рідко
З 30 березня у зоні відчуження поблизу Чорнобильської АЕС офіційно з’явився біосферний заповідник. Він охоплює дві третини території 30-кілометрової зони, передає кореспондент “5 каналу“.

Загалом у заповіднику водяться тварини понад 400 видів, з них 54 – занесені до Червоної книги. Їх популяції значно зросли за час обмеження людського доступу до зони відчуження. Науковці констатують: за роки моніторингу тварин із помітними мутаціями майже не зустрічали. Звірі тут до людей ставляться радше з цікавістю, ніж з острахом.

Попри відкриття заповідника, у так званий “Рудий ліс” (на нього осіло найбільше радіаційного пилу після вибуху 4-го реактора) відвідувачам доступ не відкриють. Попри те, що минуло понад 30 років, радіаційний фон на дорозі неподалік лісу у 10 разів перевищує столичний. Чим далі – тим небезпечніше, стверджують експерти.

Підвищений фон став у пригоді науковцям. Вони заходилися проводити на цій території радіобіологічні випробування.

Дві третини зони відчуження стали п’ятим заповідником найвищого статусу в Україні. Поки що його кордонів та режиму доступу не змінюють. Проте з часом, сподіваються керівники новоствореного заповідника, сюди зможуть потрапити і туристи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *