У 10 населених пунктах Дніпропетровщини виявили сказ тварин: чи йде мова про спалах захворюваності

На Дніпропетровщині фахівці зафіксували сказ свійських і диких тварин у восьми селах та двох містах регіону. Зокрема, два випадки захворювання тварин виявили у Криворізькому районі. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі Дніпропетровської області.

Станом на перше жовтня ветеринари здійснили виїзди і виявили сказ у 10 населених пунктах області. Які тварини і де захворіли:

· 1 собака

село Березове Синельниківського району;

· 5 котів

  • місто Новомосковськ Новомосковського району;
  • село Новожитомир Криворізького району;
  • село Олександрівка Дніпровського району;
  • село Петриківка Дніпровського району;
  • село Добропасове Синельниківського району;

· 1 куниця

село Новомиколаївка, с/г угіддя Синельниківського району;

· 1 лисиця

місто Тернівка Павлоградського району;

· 1 велика рогата худоба

село Кам’янка Криворізького району;

· 1 дрібна рогата худоба

село Мала Петриківка Дніпровського району.


Нагадаємо, нещодавно ми писали, що на Криворіжжі провели вакцинацію  диких тварин. Для цього по району розповсюдили принади із вакциною на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо. Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.

Що таке сказ і як запобігти зараженню пояснили у Міністерстві охорони здоров’я.

Сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки й коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни – потенційно можуть бути хворими на сказ.

Як запобігти сказу? Вакцинувати домашніх тварин. Триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин. Невідкладно звертатися за медичною допомогою після потенційного контакту з твариною  до появи симптомів.

Що робити, якщо вас вкусив чи подряпав ссавець або на шкіру, чи слизову потрапила його слина? Добре (щонайменше упродовж 10 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із господарським милом.Якнайшвидше зверніться до травмпункту по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною.

Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення. Усі області забезпечені антирабічною вакциною, вони є якісними й безоплатними, тож пацієнт не має платити за таку вакцинацію.

Кому варто вакцинуватися від сказу профілактично? Люди, які багато контактують з тваринами (ветеринари, мисливці, лісники, зооволонтери тощо), мають завчасно вакцинуватися проти сказу та постійно робити бустерні щеплення проти нього згідно з графіком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *