У Білорусі хочуть дозволити полювання на лосів і оленів в зоні відчуження ЧАЕС
Керівництво Поліського радіаційно-екологічного заповідника, організованого на білоруській частині земель, забруднених після аварії на Чорнобильській АЕС, розглядає можливість організації на своїй території полювання на лосів і оленів, повідомив журналістам директор заповідника Михайло Рубащенко.
«Ми займаємося підготовчою роботою, оформленням документів, підготовкою біоекономічного обґрунтування», – заявив Рубащенко.
За його словами, заповідник хоче організувати на своїй території трофейне полювання, коли мисливці платять великі гроші за можливість вполювати певний вид тварини, наприклад великого і дорослого самця. Доходи від ліцензій на таке полювання зазвичай витрачаються на відтворення популяцій тварин.
«Є такий вид діяльності як трофейне полювання. Не всі види полювання, а трофейне. Це полювання, при якому вилучаються найбільш дорослі, найбільш високі за своїми якостями самці. Трофейне полювання на оленя і лося цінується за кількістю відростків на рогах і вазі рогів », – пояснив Рубащенко журналістам.
За його словами, зараз на території заповідника живуть близько 2 тисяч лосів, трохи більше 2 тисяч благородних оленів, а також козулі. Зараз заповідник готує документацію на дозвіл такого полювання, на думку директора, документація може бути готова вже в кінці цього року.
За словами директора, передбачається, що після завершення полювання туші тварин будуть проходити дозиметричний контроль, після якого буде ясно, чи можна вживати їх в їжу.
«В принципі вони повинні забирати і тушу, і роги, але ніхто їм не віддасть, якщо звір буде перевищувати допустимі норми», – пояснив Рубащенко.
Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник був організований в 1988 році в білоруській частині зони відчуження Чорнобильської АЕС на території трьох найбільш постраждалих від аварії районів Гомельської області. Площа заповідника – 216 тисяч гектарів, на його території знаходиться близько 100 евакуйованих сіл, де до аварії жило понад 20 тисяч осіб.
Зараз в заповіднику дозволений організований туризм – гості можуть не тільки познайомитися з роботою вчених, а й поспостерігати за дикою природою, в тому числі за багатьма видами птахів. Взимку туристи можуть побачити зубрів, що виходять до годівниць.