У Фінляндії хочуть дозволити ліцензоване полювання на вовків

imageНещодавно у Вищому адмінсуді Фінляндії, де заборонене полювання на вовка, відбулось слухання справи стосовно того, чи може країна відступати від суворих Положень про захист тварин, щоб дозволити ліцензоване полювання на вовків відповідно до статті 16.1.e Директиви ЄС. Фінляндія стверджувала, серед іншого, що метою відступів було зменшення браконьєрства, запобігання заподіянню шкоди худобі й поліпшення загальної безпеки людей, що живуть поблизу районів, які населяють вовки. Генеральний адвокат адмінсуду підтверджує те, що ці докази можуть взяти до уваги для надання відповідних відступів від Директиви.

Рішення фінського суду може стати прецедентом для регулювання не тільки вовка, а й інших видів, які суворо охороняються у ЄС, включаючи ведмедя і рись.

«Висновок Генерального адвоката, хоча і не є обов’язковим до виконання, але дає важливий сигнал про те, що країни ЄС можуть діяти гнучко і прагматично як до біологічного, так і до соціально сталого управління великими м’ясоїдними тваринами», – коментує ситуацію Торбйорн Ларссон, президент FACE.

Остаточне рішення Суду очікується у другій половині 2019 року.

“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *