У Києві обговорили проблеми мисливського собаківництва

Днями відбувся круглий стіл з питань виживання мисливської кінології в Україні, що зібрав представників державних установ та профільних організацій. Про це повідомляє Українська Ловецька Рада.

Захід, ініційований Громадською спілкою “Українська Ловецька Рада”, об’єднав представників Державного агентства лісових ресурсів України, Кінологічної Спілки України, ДП “Ліси України”, а також керівників місцевих осередків мисливського собаківництва, представників монопородних клубів, заводчиків та експертів.

Учасники обговорення зосередилися на критичних проблемах галузі, що загострилися під час війни: обмеженій можливості підготовки та утримання мисливських собак, відсутності перспектив розвитку мисливського собаківництва без сезону полювання під час дії військового стану, проблемах з документацією та неузгодженості національних правил із міжнародними вимогами.

“Ми певні, що ловецька кінологія має шалений потенціал для розвитку з користю для природи та держави”, – зазначили в Українській Ловецькій Раді.

За результатами дискусії були напрацьовані першочергові рішення ініціювати змін до законодавчих та нормативних актів: створення спеціальних ділянок для тренування собак, посилення відповідальності за незаконне використання тварин, упорядкування дозвільних документів на право полювання та розглянути можливість встановлення вимог щодо мінімальної кількості собак для полювання на певні види тварин.

Учасники заходу домовились створити Робочу Групу для спільної розробки стратегії розвитку мисливської кінології. За підсумками зустрічі планується внести пропозиції до Робочої групи з напрацювання змін до мисливського законодавства, яку очолюють народні депутати України Ігор Марчук та Олександр Матусевич.

Організатори відзначили високу активність та глибоке розуміння проблематики серед учасників. Водночас вони висловили здивування відсутністю на заході представників керівництва Федерації мисливського собаківництва України, які були заздалегідь запрошені як телефоном, так і офіційним листом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *