У лісах Полтавщини мешкає 65370 зайців-русаків та 1684 кабани

На території мисливських угідь Полтавської області порахували диких тварин. Про це повідомляє Слобожанський лісовий офіс.

За інформацією мисливствознавців, облік звірів проводиться щороку взимку з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території області.

Підрахунок звірів є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь. Наразі на Полтавщині нараховується 71 користувач мисливських угідь.

Облік тварин проводили через спостереження на підгодівельних майданчиках, шумовий погон та підрахунок слідів на снігу.

Щільність тварин та норми регулювання їхньої чисельності визначають на підставі цих вимірів і відповідно ухвалюють рішення про дозвіл на полювання або його заборону на наступний сезон у мисливських угіддях.

Разом з у відомстві нагадують, що на території Полтавської та Харківської областей полювання заборонено до завершення воєнного стану.

Згідно з останнім обліком диких тварин, проведеним на початку 2023 року, у мисливських угіддях Полтавщини нарахували 88 290 хутрових звірів та 565650 птахів.

Зокрема, серед порахованих тварин, збільшилася кількість оленів, кіз та кабанів.

Загалом в області нараховано: 219 лосів, 632 оленів європейських, 660 оленів плямистих, 7628 козуль, 1684 кабанів та 65370 зайців-русаків. Також налічили 1668 лисиць, 3407 бобрів, 1561 байбака та 5758 ондатр.
Зазначимо, за одиницю обліку вважається одна тварина, яка знаходиться у відповідній зоні обліку або на маршруті. Показник чисельності тварин – це виявлена, або розрахована кількість особин, які перебували на досліджуваній території під час обліку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *