Фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства разом із лісівниками Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини, представниками обласних військових адміністрацій, державної екологічної інспекції проведуть облік диких тварин у мисливських угіддях трьох областей. Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.
Це вже другий облік диких тварин в умовах воєнного стану. Враховуючи воєнний стан, у 2023 році облік проводився методами шумового прогону та опитування. Традиційно завершуються обліки до 10-15 лютого.
Результати обліку мисливських тварин допомагають звернути увагу на ті види, які потребують підвищеної уваги, зафіксувати кількісне зменшення чи збільшення популяцій, а в мирний час ці дані дозоляли оптимізувати ліміти на полювання на наступний сезон.
Саме за результатами попереднього обліку фахівці підтвердили значне зростання кількості кота лісового, зафіксували появу фазана звичайного у лісах. Вже кілька років поспіль фіксують збільшення чисельності лисиць, вовків.
У фокусі уваги – червонокнижні тварини. Варто зазначити, що на Вінниччині, Кіровоградщині, Черкащині зараз проживають такі червонокнижні тварини: зубр – 117 голів, лось – 126, видра річкова – 1992, кіт лісовий – 70, тхір лісовий- 3027. Лише у Вінницькій області водяться зубри і кіт лісовий. Немає лося на Кіровоградщині.
Сьогодні розповімо про кота лісового.
Найбільша популяція червонокнижного смугастого хижака у Карпатах. Проте кількість рідкісного кота збільшується і в інших регіонах України. Зокрема реєструють його в лісах Вінниччини.
Ще п’ять років тому їх офіційно фіксували усього понад 20 голів. Фахівці мисливського господарства вважають, що збільшенню популяції рідкісного виду сприяє ряд факторів: захист лісових угідь єгерською службою та державною лісовою охороною, зміни клімату. Збільшенню кількості смугастого хижака сприяє потепління.
Ласує кіт лісовий дрібними гризунами, птахами, комахами, маленькими зайчатами і навіть зміями! За добу може з’їдати 10 і більше гризунів! Смугастий хижак вправно полює не лише на зайців, птахів, а також може задушити малятко козулі
Кіт веде потаємний спосіб життя, ховається у своїх лісових володіннях і уникає людей. Розміри кота лісового набагато перевищують розміри домашніх котів. Довжина тіла до 90 см, а хвіст – коротший і притуплений, покільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі.
Чому цей вид є зникаючим?
Ймовірні причин – схрещення лісового кота зі свійським (гібридизація виду), негативна антропогенна діяльність, меліорація земель, активна сільськогосподарська діяльність людини, густота населених пунктів.
Деякі країни впроваджують різноманітні програми збереження виду. У Німеччині діє програма розведення та реінтродукції європейського лісового кота. У Шотландії програми спрямовані на інформування місцевого населення щодо захисту тварин, виведення у неволі чистих ліній із подальшим поверненням їх у дику природу, запобігання інбридингу та небажаному схрещуванню.
Один коментар до “У мисливських угіддях трьох областей проведуть облік диких тварин”