У селі під Луцьком визначили кращих мисливських собак по підсадному кабану

9324d15cd74f1d9623fd464ede6f27f1Минулих вихідних у вольєрі Віктора Дрокіна, що біля села Усичі Луцького р-ну, проходили обласні змагання серед мисливських собак по підсадному кабану. Про це пише Сергій Цюриць  на сторінках інтернет видання Волинь-нова.
Першого дня на парочку кабанців почергово «полювали» 30 лайок. Мисливці з різних куточків Волині, Рівненщини та Львівщини сподівалися на перемогу своїх чотирилапих помічників. Безкомпромісно судив змагання експерт І категорії Сергій Вербило з Житомира, йому допомагав експерт національної категорії лучанин Віктор Дрокін. Слід зауважити, що більшість «чотирилапих мисливців» через сніжну кірку і везіння кабанців так і не змогли виявити досвідчених рохканів. Ще частину було знято з перегонів після відходу від звіра. Хтось навіть пожартував, що власник вольєру своїх ікланів тренує краще, аніж мисливці собак. І в цьому була доля правди. Лайки виступили на диво пасивно.
А польовим переможцем стала дворічна західносибірська лайка Урма-3 рівненчанина Ігоря Чернюка. Вона набрала 80 балів. Його дворічний кобель цієї ж породи Бор-Гріфон-Орс із 77 балами і дипломом ІІ ступеня виборов срібло. А бронза дісталася кобелю Ай-Дару ковельчанина Володимира Черняка. Принциповий суддя при 79 балах дав собаці лише диплом ІІІ ступеня, при цьому 5 із п’яти можливих – за слухняність, але сміливість оцінив нижче рівненських «полювальників».9d014b49dc267c916b5c9ca1a5bc1ceeНаступного дня на підсадного кабана полювали собаки інших порід – українські карпатські гончаки, німецькі жорсткошерсті лягаві (дратхаари), німецькі мисливські тер’єри. Всього проведено 14 пусків. І місце і титул польового переможця ( 80 балів і диплом ІІ ступеня) виборов український карпатський гончак Баян Олександра Галушки з с. Стрільськ Сарненського р-ну Рівненської обл. Срібним призером (63 бали і диплом ІІІ ступеня) стала пара ягдтер’єрів Бай Schwarze Rang і Зейда Schwarze Rang шачанина Ігоря Жмурка. Третє місце залишилось вакантним через відсутність позитивної роботи інших чотирилапих учасників.
– До організації цих змагань долучилися відповідальні за секцію лайок ковельчани Анатолій Кондратюк та Олександр Мельничук, – каже голова Волинського обласного відокремленого підрозділу ФМСУ Ігор Жмурко. – Добре підготувався до змагань і власник вольєру Віктор Дрокін та місцеві мисливці, що вже традиційно виявляють щиру гостинність.
Волинські обласні готувалися заздалегідь. Напередодні була проведена попередня реєстрація учасників. Змагання пройшли організовано і на найвищому суддівському рівні, продемонстрували Україні, що Волинь здатна виступити об’єднавчим центром багатьох мисливців західноукраїнського регіону.
Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *