У сосновому лісі Шотландського Гайлендсу випустили 19 молодих особин лісового кота, народжених і вирощених у неволі. Надалі природоохоронці планують випустити ще близько 40 тварин. Вони сподіваються, що це допоможе вберегти диких котів Великої Британії від вимирання, популяція яких суттєво скорочується через схрещування із домашніми котами. Про рятувальну програму інформує nauka.ua з посиланням на The Guardian.
Як відреагували коти на волю?
У 2019 році Міжнародний союз охорони природи встановив, що популяція лісових котів (Felis silvestris) у Шотландії близька до вимирання. Тоді у природі нарахували усього близько 30 особин лісових котів, після чого природоохоронці створили проєкт із відновлення популяції. 19 котів, яких випустили протягом останніх трьох місяців означили першу фазу програми реінтродукції.
Кожного кота позначили GPS-датчиками для відстеження його пересування та поведінки. Щоб допомогти тваринам прижитися, їх підгодовують, доповнюючи їхній звичний раціон із кроликів, полівок і мишей.
На жаль, один кіт не вижив, але інші успішно освоюють нову територію.
Про успіх програми загалом можна буде судити лише через кілька років. І першим випробуванням для тварин стане самостійне виживання взимку, коли холодно і мало їжі. Якщо коти виживуть і програма продовжиться, дослідники сподіваються, що місцева влада ухвалить обов’язкову стерилізацію та чипування домашніх котів, щоб убезпечитися від повторення ситуації.
Команда встановила 100 фотопасток у цій місцевості, щоб зафіксувати діяльність першої групи, а також спостерігати за іншими тваринами в лісі.