
Після понад чотирьох місяців слідства шведська поліція припинила розслідування справи про вбивство 56 кілограмового вовка. Незважаючи на явні зачіпки та підозрюваного, слідчі так і не змогли довести, хто саме вистрілив у тварину. Про це повідомляє шведське видання Jaktjournalen.
Розслідування розпочалося 9 листопада 2024 року, коли в лісі комуни Ескільстуна був знайдений мертвий вовк. Слідчі одразу зацікавились одним важливим збігом: рівно за тиждень до виявлення тіла тварини, за 500 метрів від цього місця, місцевий мешканець стріляв з дробовика по вовку, який, за його словами, нападав на його собаку.
Впродовж більш ніж чотирьох місяців, з листопада 2024 року до березня 2025, поліція ретельно збирала докази. Розтин показав, що вовк загинув від поранення дробом — у його тілі знайшли 50 тримеліметрових дробин. Примітно, що дріб виявився такого ж розміру, як і в патронах, використаних для “попереджувального пострілу”. Більше того, смертельне поранення було в правому боці тварини — саме туди, за словами мисливця, він і стріляв.
“Він стріляв у правий бік вовка з відстані приблизно 80 метрів. За його твердженням, із такої відстані він не міг влучити в тварину,” — пояснив поліцейський Маттіас Олсберг, котрий працював у слідчій групі.
Читайте також: На Вінниччині добуто 504 лисиці під час регулювання чисельності хижих тварин
Незважаючи на ряд збігів, які вказували на очевидного підозрюваного, прокуратура прийняла рішення закрити справу. Головна причина — неможливість технічно довести, з якої саме зброї було здійснено смертельний постріл. На відміну від нарізної зброї, дробовики не залишають унікальних слідів на дробинах, що значно ускладнює балістичну експертизу.
“Ми знаємо тільки, що особа стріляла по вовку тижнем раніше поблизу місця знахідки. Але ми не можемо довести, що саме той постріл вбив тварину,” — заявив прокурор Ян-Улоф Андерссон виданню Jaktjournalen вчора, 25 березня.
Загиблий хижак був одним із найважчих вовків, зафіксованих у Швеції. Його вага у 56 кілограмів лише трохи не дотягувала до національного рекорду у 57,5 кілограмів, що робить його досить великим представником свого виду.
Ветеринар Еліна Торссон, яка проводила розтин, зазначила: “Це був вовк у відмінній фізичній формі з добре розвиненою мускулатурою. Дріб, який потрапив у легені, викликав сильну кровотечу в грудній порожнині”. На питання, як довго тварина могла прожити після такого поранення, ветеринар відповіла: “Це нетривалий час — йдеться про кілька хвилин”.
У шлунку вовка знайшли рештки його останньої здобичі — близько чотирьох літрів шерсті та тканин дикого кабана.