Ужанський НПП: 1,5 метри снігового покриву ускладнюють існування оленів і косуль
Підгодівля фауни в осінньо-зимовий період є важливим аспектом, що забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах. Сніжна і морозна зима 2019 є неабияким випробуванням для лісових мешканців. Понад 1,5 метри снігового покриву особливо ускладнюють існування оленів і косуль, кормова база яких опинилась глибоко під снігом. Заготівля кормових віників, сіна, влаштування годівниць та інші біотехнічні заходи є одним з головних завдань служби державної охорони Ужанського НПП протягом весняно-літнього періоду для гідної зустрічі ось таких сніжних і морозних зим.
Рекомендовані норми заготівлі та викладки кормів на одну особину в сезон підгодівлі становлять:
– Сіно лісове: 40 кг – олень, 10 кг – козуля.
– Сінаж (силос): 30 кг – олень, 10 кг – козуля; 40 кг – кабан, 2 кг – заєць-русак.
– Пучки з листяних порід : 50 шт. – олень, 20 шт. – козуля;
– Коренеплоди: 60 кг – олень, 30 кг – козуля, 100 кг – кабан, 2 кг – заєць-руснак та ін.
Починаючи з листопада 2018 року працівники Костринського, Жорнавського, Ново-Стужицького, Лубнянського та Ужоцького природоохоронних науково-дослідних відділень влаштовують підгодівельні майданчики, розносять сіно, кормові віники, сіль змішану з м’ясо-кістковим борошном та ін..
Крім складних погодних умов, адже пересуватись по такому глибокому сніжному покрову без спецтехніки та спецзасобів дуже важко, клопоту завдають ще й ведмеді, які так і не залягли в сплячку. Але не дивлячись на всі труднощі роботи для кожного інспектора з охорони природно-заповідного фонду парку охорона та збереження тваринного світу є не лише обов’язком, але і покликанням душі, яке навіть у вихідні і святкові дні, в негоду кличе до виконання посадових обов’язків.