В Камбоджі виловили гігантського ската (ВІДЕО)

Рибалка у Камбоджі спіймав дотепер найбільшу прісноводну рибу — це гігантський скат (Urogymnus polylepis) довжиною майже чотири метри та вагою в 300 кілограмів, пише видання nauka.ua. Після вимірювання параметрів, обстеження та помічення тварину випустили на волю — назад у річку Меконг, повідомляється на сторінці дослідницького проєкту Wonders of the Mekong у Facebook.

Незвичайний улов трапився 42-річному мешканцю Камбоджі, що рибалив на віддаленому острові річки Меконг. Упіймавши величезного ската й зрозумівши, що ніколи не бачив подібних, він зателефонував науковцям із проєкту Wonders of the Mekong («Дива Меконга»), які займаються дослідження живої природи річки.

Після приїзду науковці визначили, що спіймана риба належить до виду із максимально підхожою назвою — гігантського прісноводного ската (Urogymnus polylepis), що типовий для місцевості. Це була самка з довжиною тіла в 3,9 метра та вагою в 299 кілограмів, що робить її найбільшою з відомих виловлених прісноводних риб. Попередній рекорд належить гігантському меконгському сому (Pangasianodon gigas), який важив 293 кілограми і був виловлений у Таїланді. Упевнившись, що скат здоровий, на нього помістили акустичну мітку для відстеження пересування та випустили назад у річку. А успішний рибалка отримав за рибу компенсацію за ринковою ставкою в розмірі 600 доларів.

Вчені кажуть, що великі розміри ската є хорошим знаком: великі риби в усьому світі, та особливо річці Меконг, зазнають скорочення чисельності через промислову цінність та екологічні проблеми, і часто не встигають дорости навіть до репродуктивного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *