В Україні ініціюють розробку та актуалізацію ключових елементів мисливської культури: Кодексу, Гімну та зразків національного парадного мисливського однострою. Про це повідомляється на сторінці Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь у Facebook.
Серед партнерських організацій: Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь, Українське товариство мисливців і рибалок, ГО “КАРПАТСЬКЕ БРАТСТВО ДІАНИ”, ГО Українське мисливське товариство “ТУР”, Федерація мисливського біатлону України, Ансамбль автентичної мисливської музики «Лісові сурми», Штаб учасників бойових дій та юридична компанія Kalinichenko & Partners.
– Традиції та звичаї – це базисна частина культурного виміру мисливства. Вони створювалися з часів Середньовіччя і багато з них, у дещо зміненому вигляді, дійшли й до наших днів. Складовими мисливської культури можна вважати, зокрема, історико-культурний образ мисливця, мисливський Кодекс, мисливську термінологію, етику, однострій, гімн, марш, сурмлення та інші традиції й звичаї. На жаль, за багато років радянщини українське мисливство втратило більшість цих традицій і звичаїв, які до сьогодні існують у наших європейських сусідів. Тому, на нашу спільну думку, зараз саме час відновлювати мисливську культуру, щоб бути взірцем для суспільства і прикладом для влади. Переконані, що елементи мисливської культури, поруч зі стародавніми традиціями, мають відповідати і сучасним поглядам, народжуватись та сприйматись душею звичайного мисливця – зазначають ініціатори.
Подати свої пропозиції щодо змісту Кодексу, тексту та музики Гімну, а також дизайну парадного однострою можна в коментарях під дописом на Facebook-сторінці Асоціації, через месенджер соцмережі або на email info@uahhg.org.ua.
Гімнороби!