В Японії мисливці не можуть впоратись із величезною популяцією кабанів, які захопили забруднені радіацією міста

За 6 років після аварії на японській АЕС “Фукусіма-1” дикі свині захопили забруднені радіацією міста. Влада стурбована різким зростанням популяції. Відповідний ролик опублікований на каналі “ВВС Україна” в YouTube.
Чиновники побоюються, що тварини можуть нападати на людей, а крім того, звірі перетворюються на загрозу дорожньому руху.
Для врегулювання ситуації влада залучила мисливців. На кабанів масово відривають полювання, втім їх кількість від цього зменшилась не суттєво. Кабани не бояться людей і вільно розгулюють вулицями, часто знаходячи притулок у пустих після евакуації будинках.
Варто зазначити, що 11 березня 2011 року після землетрусу і цунамі сталася аварія на японській АЕС “Фукусіма-1”. Японське агентство з ядерної та промислової безпеки присвоїло їй максимальний – сьомий рівень небезпеки, який раніше надавався тільки аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Між тим, експерти МАГАТЕ закликали не порівнювати ці дві катастрофи.
Криниця мисливця вже писала про відлуння Чорнобиля у Чехії, там перевірили м’ясо 614 кабанів і майже у половини рівень радіації зашкалював.

Згідно з інформацією сайту chornobyl.in.ua, кабан є одним з найбільш розповсюджених ратицевих, які мешкають в межах зони відчуження Чорнобильської АЕС. Необхідно зазначити, що на початок 20-го століття, на Поліссі, внаслідок інтенсивного мисливства, дикий кабан був на межі зникнення. Не зважаючи на це, після утворення зони відчуження, популяція дикого кабана стрімко зросла. Добра плодовитість тварини, оптимальні кормові умові в зоні відчуження сприяли для інтенсивного зростання чисельності виду.
За даними вчених із Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника, щільність населення кабана складає 36 особин на 1000 гектар угідь.
Сучасні оцінки популяції цієї тварини в зоні відчуження засвідчують, що загальна чисельність населення кабана може становити 4000 особин.
Дикий кабан є головним кормовим об’єктом вовка, що мешкає на території зони відчуження.
Територіально дикі кабани розповсюджені по всій зоні відчуження, включаючи й залишені людиною населені пункти. Передбачають, що найбільша частина їх чисельності припадає на території з переважанням широколистяних лісів та вологі зниження (заплави рік, ділянки меліоративних систем та ін.)
Відео сюжет про життя диких кабанів в зоні радіаційного ураження ЧАЕС та на прилеглих територіях.
Відео про стадо диких кабанів під час харчування в дубраві Чорнобильської зони (зима 2009 року)

Невеликий сюжет про кабанів, що перепливають річку Дніпро біля зони відчуження

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *