«Веганські гранати» та «екологічні танки» від Грети Тунберг: що це було?

Фото EMILIE HOLTET/NTB/AFP через Getty Images

Недавно в соціальних мережах поширилося відео, на якому екологічна активістка Грета Тунберг надає поради щодо ведення війни за допомогою «екологічних танків» та «веганських ручних гранат». Однак це відео виявилося сатиричним роликом та діпфейком.

Залите в мережу відео стало вірусним та призвело до плутанини серед глядачів. У ролику видно, як Грета обговорює використання “екологічних танків” та “веганських ручних гранат” під час ведення війни, проте ці ідеї виявились сатиричними та неправдивими.

У ролику активістка пропонує використовувати “екологічні танки” та “веганські ручні гранати”, щоб зробити війну більш екологічною:

“Війна – це завжди погано, особливо для планети. Якщо ми хочемо продовжувати вести битви, як екологічно свідомі люди, ми повинні перейти на екологічні танки. Існує так багато нових концепцій винищувачів на акумуляторних батареях, які можуть нести ракети, що біологічно розкладаються”.

Потім Тунберг розповідає, як люди можуть перекрити дорогу до ферм і садів, щоб рослини не постраждали у ситуаціях, схожих на війну, і нібито пропонує:

“Якщо ви використовуєте ручні гранати, будь ласка, використовуйте веганські ручні гранати. Жодна тварина не повинна віддавати своє життя за весь цей безлад і хаос”.

Діпфейк – це відео, в якому обличчя та голос особи були змінені цифровим способом, щоб створити ілюзію, ніби вони висловлюють думки та ідеї, які їм насправді чужі. Цей метод використовується для поширення дезінформації та плутанини серед громадськості.

Важливо відзначити, що у правому нижньому куті відео був розміщений напис “Сатира”, що вказує на те, що це відео має гумористичний характер. Крім того, звук відео не відповідає рухам губ Грети Тунберг, що є ще одним підтвердженням його фальшивості.

Оригінальне відео Грети Тунберг, в якому вона обговорює кліматичну тематику та необхідність заходів для боротьби зі зміною клімату, доступне на YouTube та інших платформах. Це відео створене в живому ефірі британського телевізійного журналу та ток-шоу “The One Show” на BBC.

Ця ситуація є прикладом того, як фейкові відеоролики можуть обдурювати глядачів та спричиняти плутанину.

Важливо бути обережними при перегляді відео та завжди перевіряти їхню достовірність та джерело, особливо коли йдеться про такі важливі теми, як екологія та зміна клімату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *