Відкриття сезону полювання на пернату дичину 2019-2020 (Офіційно)

У деяких областях 3 серпня, у деяких 10.

Наразі тільки 5 обласних управлінь лісового та мисливського господарства спромоглися підготувати повідомлення про відкриття полювання на пернату дичину, інші ще чогось чекають.

Загалом ми помічаємо тенденцію, що прес-служби ОУЛМГ досить мало уваги приділяють мисливському господарству? Чому так? Хто знає відповідь?

Хмельницька область

Під керівництвом першого заступника начальника Хмельницького ОУЛМГ П.С.Золотого відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину.

На ній розглянуто питання:

– інформація про відкриття сезону полювання на пернату дичину, боротьба з бракон’єрством;

– епізоотична ситуація на території Хмельницької області;

– вимоги щодо ведення мисливського господарства.

На нараді наголошено, що наказами користувачів мисливських угідь, які погоджені з Хмельницькою ОДА та Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства встановлені строки та порядок проведення полювання, а саме:

Полювання на пернату дичину розпочнеться 3 серпня о 16 годині і триватиме на качок, лиску, пастушків, куликів, голубів та гусей до 31 грудня 2019 року, на перепілку до кінця жовтня цього року.
Днями полювання є субота й неділя, а середа до початку проведення полювання на хутрових та парнокопитних тварин.
Норми добування мисливських тварин в межах України не змінилися і становлять:

Кожен користувач угідь вже встановив норми добування пернатої дичини в межах вищезгаданої кількості.

Відстрільні картки на добування пернатої дичини видаються мисливцям безпосередньо користувачами мисливських угідь відповідно до розрахунків пропускної спроможності мисливських угідь. Забороняється видача відстрільних карток мисливцям, які не мають посвідчення мисливця або не отримали контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання на 2019-2020 років.
Запрошені на нараду з Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації Р. А. Якубаш., з Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області С.В. Волков, з головного управління Національної поліції в Хмельницькій області О.І. Новосядлий розповіли про особливості полювання по своїх напрямках роботи.

Детально про епізоотичну ситуацію доповів головний спеціаліст головного управління Держпроспоживслужби Л.М..Хоміч.

Голова Хмельницької обласної організації товариства лісівників України В.М. Хоптинець наголосив на необхідності обов’язкового проведення інструктажів перед початком полювання.

Про участь членів обласної організації УТМР у підготовці до полювання доповів голова президії УТМР в області Г.А.Сагайдак.

Отож всім мисливцям області бажаєм вдалого сезону!

Інформує Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства

Полтавська область

У суботу, 3 серпня, на території Полтавської області розпочинається сезон полювання на пернату дичину.

Згідно Закону України «Про мисливське господарство та полювання» строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок здійснення. визначається користувачем мисливських угідь у межах строків, визначених цим Законом.

Днями, відведеними для полювання на пернату дичину визначені середа, субота, неділя. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати 10 та в залежності від видів, а саме:качки -5 голів, лиска-6 голів, кулики -10 голів, голуби -10 голів, перепел -15 голів, фазан -3 голови, гуска – 3 голови.

Полювання заборонено:

· на відтворюючих ділянках;

· на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;

· на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв , споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм(№ 0000);

· у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);

· на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів.

Під час полювання мисливець повинен мати при собі такі документи: державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак – паспорт на собаку.

Перед початком полювання всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійснення полювань.

Інформує Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства

Кіровоградська область

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та наказів користувачів мисливських угідь, 3 серпня 2019 року о 18-й годині – полюванням на пернату дичину, розпочинається сезон полювання 2019/20 рр. Полювання проводитиметься на такі види тварин по зазначених в таблиці періодах і днях:
 
Період проведення полювання
Дні проведення полювання
Перната дичина (качки, лиска, кулики, голуби, гуски)
03.08.2019 (з 18 години) – 01.12.2019
середа, субота, неділя
Перепілка
03.08.2019 (з 18 години) –30.11.2019
середа, субота, неділя
Фазан, куріпка
12.10.2019 – 01.12.2019
середа, субота, неділя
Парнокопитні
02.11.2019 – 29.12.2019
субота, неділя
Заєць – русак
17.11.2019 – 19.01.2020
неділя
Додатково інформуємо про те, що відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 27.05.2019 № 190, встановлені норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2019/20 рр.:
Вид мисливських тварин
Норма, голів
Вид мисливських тварин
Норма, голів
Норець великий
2
Куріпка сіра
3
Качки*
5
Фазан
3
Лиска
6
Перепел
15
Кулики**
10
Кріль дикий
1
Голуби***
10
Заєць – русак
1
Гуски****
3
 
 
Качки* – крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої.
Кулики** – крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, дерихвоста, поручайника, крем`яшника, чорниша, перевізника, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого.
Голуби*** – крім голуба-синяка.
Гуски**** – крім гуски малої (білолобої малої).
 
На території мисливських угідь цілодобово здійснюватимуться рейди з охорони державного мисливського фонду та боротьби з браконьєрством.
Інформує Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства

Вінницька область

Відкриття сезону полювання на пернату дичину вже давно стало святом для наших мисливців. Його з нетерпінням чекають, до нього готуються, мисливці з приємним піднесенням перевіряють спорядження, мисливську зброю. Тисячі дисциплінованих мисливців хочуть пережити незабутні враження від полювання та спілкування з природою.
Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» цього року встановлено такі терміни проведення полювання:
– на пернату дичину (гусей, норця великого, качок, лиску, куликів, голубів, перепілку) – з 16-ї години 3 серпня і до 24 листопада 2019 року включно;
– на диких парнокопитих тварин усіх вікових груп – з 2 листопада до 29 грудня 2019 року включно;
– на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, – з 2 листопада по 26 січня 2020 року;
– на зайця-русака та лисицю – з 2 листопада 2019 року до 12 січня 2020 року включно.
Днями полювання визначено:
– на пернату дичину – субота, неділя та середа, з 4 листопада – субота та неділя ;
– на парнокопитних при індивідуальному полюванні – усі дні тижня, а при колективному та облавному полюванні – субота та неділя;
– на зайця-русака – субота та неділя.
Денна норма відстрілу одним мисливцем за один день полювання:
– зайця-русака – 1 шт.,
– норми відстрілу лисиці та вовка – не лімітована;
– норма добування пернатої дичини не повинна перевищувати: гусок – 1 шт.; качок – 5 шт.; норців великих – 2 шт.; лисок – 6 шт., голубів –
10 шт., куликів – 10 шт., перепелів – 15 шт.
Кожен мисливець під час здійснення полювання повинен дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю та мати при собі всі обов’язкові для полювання документи:
– посвідчення мисливця;
– щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка);
– дозвіл на право користування мисливською зброєю;
– паспорт на мисливських собак.
 Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Житомирська область

В першу суботу серпня о 16 год. 00 хв. відкривається довгоочікуваний сезон полювання на пернату дичину на території мисливських угідь Житомирщини.
Мінагрополітики наказом від 16.05.2019 N 249 затвердило Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2019/2020 років.
Скільки саме пернатої дичини може добути кожен мисливець – визначається безпосередньо користувачем мисливських угідь у межах норм, встановлених Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України.
Полювання буде дозволено на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої), лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника), на голубів (крім голуба-синяка), перепела.
При проведенні полювання мисливець повинен мати при собі посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на сезон полювання 2019-2020 років, відстрільну картку, дозвіл на право носіння та зберігання вогнепальної зброї. Якщо ж він має при собі мисливського собаку – то ще й відповідний паспорт на тварину.
Йдучи на полювання, кожен мисливець повинен пам’ятати: аби задоволення від спілкування з природою не затьмарилося жодною неприємністю – потрібно суворо дотримуватись правил безпеки поводження зі зброєю.
При стрільбі кулями мисливець має бути особливо обережним, попередньо впевнитись, що поблизу, в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин. Необхідно завжди враховувати, що неподалік можуть знаходитись люди, що збирають гриби, ягоди, випасають худобу.
Забороняється стріляти “на шум”, по цілі, яку нечітко видно (під час туману, в сутінках, проти сонця та ін.) При полюванні в густому лісі, очереті необхідно бути особливо уважним, дотримуватись взятого напрямку, частіше підтримувати зв’язок з іншими мисливцями.
Не зайвим буде нагадати, що порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 грн. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Крім того знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації.
Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства застерігає, що в лісах області зберігається висока пожежна небезпека, та звертається до всіх, хто з будь-яких причин перебуватиме в лісових масивах, пам’ятати про обережне поводження з вогнем, аби не спричинити пожежу.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
31.07.2019

Сумська область

Мисливці, готуйтеся! Вже через пару днів у мисливських угіддях підвідомчих підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства можна буде полювати на пернату дичину.

Відкривається сезон полювання на пернатих у суботу, 3 серпня. Любителям полювання з північних – Шосткинського та Середино-Будського районів – необхідно буде почекати до наступної суботи. Бо у мисливських угіддях однойменних лісгоспів полювати можна буде з 10 серпня.

Триватиме сезон до 28 жовтня включно, перший же постріл можна буде зробити у день відкриття вже о 18 годині.

Щоб не потрапити з категорії мисливців до категорії браконьєрів, варто пригадати деякі тонкощі:

*Полювати дозволено по середах, суботах і неділях, в четвер можуть виходити на полювання виключно власники лягавих собак.

*Денна норма відстрілу дичини для кожного мисливця становить: 5 качок, 6 лисок, 10 куликів, 10 голубів, 15 перепілок, 2 норців.

*!Не можна стріляти з човна стоячи. Постріл можна зробити тільки з положення сидячи. При цьому в човні має перебувати не більше двох осіб і сидіти вони повинні спиною один до одного.

*!!Заборонено добувати водяних курочок, і пастушків, оскільки ці птахи занесені до Червоної книги України.

*!!!Категорично забороняється полювати на неприбраних полях, де ростуть кукурудза і соняшник, полювання на дичину, яка знаходиться на поверхні води, стрілянина в заростях.

*При переїзді на інше місце полювання вогнепальна зброя повинна розряджатися і зачохлюватися.

*Не варто забувати, що полювати на пернату дичину дозволяється тільки в світлий час доби. Не пізніше, ніж за годину до заходу сонця, і не раніше, ніж за годину до його сходу.

*Вирушаючи на полювання, незабудьте і про відповідні документи. Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, за наявності мисливської собаки − паспорт на мисливську собаку. При придбанні відстрільної картки мисливців ознайомлять із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме: з розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведенні господарських робіт тощо.

*Вартість сезонної та разової відстрільних карток визначається користувачем мисливських угідь. Ті, хто придбав картку, в обов’язковому порядку перед початком полювання повинні зареєструватися у єгеря обходу.

!*Звертаємо особливу увагу мисливців області на суворе дотримання заборон щодо ведення полювань. До порушників застосовуватимуться відповідні міри впливу, визначені чинним законодавством України.

!**Попереджаємо, що впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання.

!***Варто відзначити, що в нинішньому році значно збільшилися суми збитків за незаконне полювання. Наприклад, видобуток лебедя обійдеться браконьєрові в 4000 грн. за одну голову, гусака і фазана – в 2 тис. грн. За качку, перепела та голуба доведеться викласти по 1 тис. грн. В додаток штрафи за порушення правил, розмір яких коливається від 102 грн. до 1 020 грн.

Подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого відпочинку! НІ ПУХУ, НІ ПЕРА !!!

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Дніпропетровська область

Третього серпня на території Дніпропетровської області стартує сезон полювання на пернату дичину. Полювання заборонено в заповідних зонах. Також не відкрито полювання у Петриківському районі. Про це сьогодні, 31 липня, під час брифінгу в управлінні обласної поліції розповів начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Андрій Алексєєнко.

За його словами, під час полювання мисливці повинні при собі мати дозвіл на право зберігання зареєстрованої на їх ім’я зброї, посвідчення мисливця, картку контрольного відстрілу дичини, а також посвідчення члена Українського товариства мисливців та рибалок.

Андрій Алексєєнко зазначив, що на сьогодні на території Дніпропетровської області зареєстровано 47 тис. власників мисливської гладкоствольної зброї, серед них – 26 тисяч мисливців. За порушення правил зберігання зброї передбачена адміністративна відповідальність за статтями 85 (порушення правил використання об’єктів тваринного світу), 191 (порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів) та 192 (порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік) КУпАП.

Також Андрій Алексєєнко додав, що протягом сезону полювання поліцейські спільно з громадськістю проводитимуть рейдові заходи на території мисливських угідь, під час яких перевірятимуть наявність необхідних документів на зброю та на право полювання. «У відповідності до чинного законодавства поліція вживатиме жорсткі заходи реагування до порушників з обов’язковим вилученням у них зброї» – зазначив він.

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *