Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь Вінницької області відкривають з 05 листопада до 25 грудня 2016 року – колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин, до 15 січня 2017 року включно – полювання на зайця-русака. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на прес-службу Вінницького ОУЛМГ.
Днями полювання при колективному та облавному полюванні та при полюванні на зайця-русака є субота та неділя. Денна норма відстрілу зайця-русака одним мисливцем – один заєць. Норми відстрілу лисиці не лімітовано.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства закликає всіх мисливців суворо дотримуватися основних правил проведення облавного полювання, чітко й беззаперечно виконувати вказівки розпорядника полювання, правила користування мисливською вогнепальною зброєю!
Суворе дотримання всіма мисливцями правил безпеки поводження зі зброєю – головна умова безпечного полювання, збереження їх життя й здоров’я .
Загоничам забороняється перебувати в облаві із зарядженою зброєю. За попередньою домовленістю мисливців, розпорядника та загоничів дозволяється стрільба в облаві з гладкоствольної зброї кулями тільки по тварині, на яку оформлено ліцензію, що виходить із облави, тобто в протилежному напрямку від стрілецької лінії.
Мисливець має беззаперечно виконувати розпорядження щодо напрямку стрільби і сектора обстрілу. Залишати номер мисливцем без дозволу розпорядника категорично забороняється.
Кожен стрілець повинен знати розташування сусідніх номерів і всієї стрілецької лінії, для чого стрільці до маскування на своїх місцях мають показати один одному своє місце розташування. Стрільба вздовж стрілецької лінії та за межами свого сектора обстрілу категорично забороняється.
Під час облавного полювання заряджати та розряджати вогнепальну зброю мисливці повинні тільки на номері і по сигналу розпорядника полювання.
Категорично забороняється перед полюванням і під час його проведення вживати спиртні напої. Особи в нетверезому стані до полювання не допускаються.
У Вінницькій області зареєстровано майже 29 тисяч мисливців. У цьому році видано 463 посвідчення мисливця, замінено 11057 контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання. Станом на 31 жовтня 2016 року по Вінницькому ОУЛМГ державною лісовою охороною складено 207 протоколів про порушення правил полювання. Притягнуто до відповідальності – 207 чоловік. Накладено штрафів на суму 50796 грн. Стягнено штрафів – 47345 грн.
Держпідприємства лісового господарства області забезпечують постійне збільшення поголів’я диких тварин, чисельність яких на даний час складає: оленя благородного – 140 голів, оленя плямистого – 375, козулі – 4421, кабана – 1269.
У повідомленні прес-служби йдеться, що до послуг мисливців – сучасні мисливські готелі, будиночки мисливця зі всіма зручностями, пересувні мисливські дільниці. Лісівники області закликають мисливців проявити високу культуру полювання, що забезпечить гарний відпочинок, незабутні враження від спілкування з природою.
У Волинському ОУЛМГ просять жителів області, які відвідують ліс, пам’ятати, що субота й неділя – дні полювання, тому слід бути обережними й поміркованими, уникати перебування в мисливських угіддях, де проводиться полювання.