Виявлена пастка на мамонтів змінює уявлення про полювання давніх людей (ФОТО, ВІДЕО)
Дослідники з Національного інституту антропології та історії Мексики виявили в одному місці близько 800 кісток мамонтів. Про це повідомляє НВ з посиланням на Phys.org .
За попередньою оцінкою, всього знайдено рештки 14 вимерлих гігантів, відзначають палеонтологи.
Крім того, вони вважають, що вперше в світі виявили гігантську пастку, встановлену людьми, які використовували її для упіймання величезних травоїдних тварин понад 14 000 років тому, повідомили в Національному інституті антропології та історії Мексики. На думку вчених, первісні мисливці викопували ями глибиною 1,7 м. Їх діаметр становив приблизно 25 м.
«Це найбільша знахідка в своєму роді», — йдеться в заяві інституту.
Скелетні рештки були знайдені в Тультепек, поруч з місцем, де зараз будується новий аеропорт для Мехіко. Знайдені кістки передадуть в колекцію Музею мамонта, який розташований в передмісті Мехіко. Однак доступ до самих пасток буде закритий.
Деякі з скелетів мали ознаки того, що на тварин полювали, і провідні експерти прийшли до висновку, що вони знайшли «першу в світі мамонтову пастку».
«Мамонти жили тут тисячі років. Стада росли, розмножувалися, вмирали, полювали … Вони жили разом з іншими видами, включаючи коней і верблюдів», — заявив журналістам археолог Луїс Кордоба.
Дослідники говорять, що в районі знахідки мешкало не менше п’яти стад мамонтів.
Додамо, тварини, скелети яких були знайдені, належать до виду мамонта Колумба. Це був один з найбільших представників сімейства слонових, які коли-небудь існували. Висота в холці у дорослих самців досягала 4 м, а їх вага становила близько 10 т. Мамонт Колумба був в близькій спорідненості з шерстистим мамонтом.