Вовк: тварина, про яку ви так мало знаєте

26804594_1628035800620578_63756905227390746_n

🐺 Мозок у вовка на 30% більший ніж у собаки, це означає, що вовк здатний запам’ятовувати більше необхідної інформації, ніж його близький родич.

🐺 Ватажок зграї завжди йде попереду своєї зграї з високо піднятим хвостом.

🐺 Розмір тварини в ієрархії зграї не настільки важливий як характер.

🐺 Положення вовка в зграї багато в чому залежить від впевненості в собі.

🐺 Хутро вовків складається з двох шарів, підшерстя і верхньої жорсткої шерсті. Підшерсток не пропускає вологу і добре зігріває тварину в мороз, а верхній надає забарвлення і виконує водовідштовхувальну функцію.

🐺 Стаю завжди очолюють альфа самець і альфа самка.

🐺 Найнижче положення в зграї займають омеги, самець і самка з більш м’яким характером.

🐺 Найбільший вовк був впольований на території України в Полтавській області. Його вага становила 86 кг.

🐺 Забарвлення вовків часто відповідає тим місцям, в яких вони мешкають. Наприклад, у пустельних вовків забарвлення з рудим відтінком, у тундрових – біле, а у лісових варіюється від світло-сірого, сіро-бурого до чорного.

🐺 Літній вовк у зграї не завжди ватажок, він може виконувати і роль омеги.

🐺 Всі вовченята при народженні мають блакитний колір очей, але по закінченню 2-4 місяців колір очей у цуценят змінюється і набуває золотисто-жовтого окрасу. Тільки в рідкісних випадках у вовків залишаються блакитні очі на все життя.

🐺 У вовків існує своя система спілкування. Вони використовують для комунікації виття, завивання, пхикання, бурчання, гарчання, скавучання, гавкіт і навіть різні рухи.

🐺 Вовк може бігти зі швидкістю 65 км / год і стрибати у висоту до 5 метрів.

🐺 Потомство альфа самки і альфа самця виховує і годує вся зграя.

🐺 Між сусідніми вовчими кланами виникають часті сутички за територію. В таких боях в основному вбивають не всю зграю, а тільки її ватажків.

🐺 Територія одного сімейства займає від 30 до 60 км.

🐺 За ніч вовк може пройти відстань – 80 км.

🐺 Доведено, що у вовка розумові здібності краще, ніж у собаки. Вчені Віденського ветеринарного університету провели експеримент, в якому брали участь 15 цуценят дворняжок і 14 вовченят шестимісячного віку. Всім тваринам, які брали участь в експерименті, було продемонстровано як дресирована собака за допомогою зубів і лап відкриває дерев’яний ящик з їжею. Потім кожне щеня змогло спробувати впоратися з таким же завданням самостійно. Результат вразив вчених, тільки 4 дворняжок впоралося із завданням, зате всі 14 вовченят змогли відкрити коробку, використовуючи ті ж прийоми що і дресирована собака. Експеримент доводить, що вовченята добре запам’ятовують і здатні вчиться.

🐺 Найбільша вовча зграя може складатися з 40 особин.

🐺 У Північній Америці часто зустрічаються вовки з чорним забарвленням шерсті. Як встановили вчені, таке забарвлення нетипове для вовка, ця мутація відбулася в результаті схрещування вовка і собаки, що в підсумку призвело до появи гібридів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *