ВРУ у першому читанні підтримала підвищення штрафів за пожежі в екосистемах

Сьогодні, 16 грудня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про «посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж», який передбачає підвищення штрафів за порушення правил протипожежної безпеки. Про це повідомляє видання Кий-інфо.

Документ підтримали 324 народних депутатів, «проти» не проголосував жоден.

Наразі штрафи за порушення правил протипожежної безпеки, залежно від кваліфікації, можуть каратися штрафами в обсязі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в більшості випадків – в рази менше. У 2020 році неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 2 102 гривні.

Законопроєкт передбачає підвищення, наприклад, за порушення правил експлуатації електричних станцій і мереж – до 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 200-300 мінімумів для посадовців (зараз вона становить від одного до п’яти мінімумів для громадян, до 10 – для посадовців).

Порушення встановлених законом правил пожежної безпеки, яке зараз карається від 0,5 до семи мінімумів для громадян та від двох до 10 для посадовців, в разі ухвалення документу коштуватиме 100-200 і 200-300 мінімумів відповідно.

Крім того, документ дозволяє посадовцям «органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про пожежну і техногенну безпеку» – тобто Державної служби з надзвичайних ситуацій – складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *