Христина Юшкевич: Прийнято закон, який стосується охорони тварин

182858Так «сухо» і без позитивної чи негативною оцінки, Христина Юшкевич – т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України поширила на своїй сторінці у facebook новину про те, що Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №2023 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)”.
Варто зазначити, що за документ з другого разу проголосувало 248 народних депутатів (спочатку 218 парламентарів), повідомляє Криниця мисливця з посиланням на РБК-Україна.
Повідомляється, що закон спрямований на посилення охорони рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Бернської конвенції.
“Завданням є захист середовища існування рідкісних видів, занесених до Бернської конвенції, насамперед середовищ в лісах, а також на територіях державних природних заповідників; посилення заходів з охорони дельфіна-афаліни, ведмедя бурого, кажанів, чорного лелеки, скопи; заборона застосування невибіркових засобів добування тварин – капканів; посилення боротьби з браконьєрством”, – сказано в пояснювальній записці до документу.
0208Також передбачається внести зміни до закону “Про мисливське господарство та полювання”, згідно з якими під повну охорону підпадають 10 видів куликів, які належать до пісочників та плавунців, і на сьогоднішній день в Україні вважаються мисливськими.
Крім того, врегулюється питання щодо посилення відповідальності за використання отрут та пневматичної зброї. В цілому посилиться боротьба з браконьєрством. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні з січня 2017 року значно посилять охорону зникаючих видів тварин, занесених у Червону книгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *