Як британські мисливці врятували від зникнення унікального лісового птаха

Маєток Кавергед у Національному парку Йоркшир Дейлз отримав престижну нагороду “Життя на Землі” від благодійної організації РедЛіст Ревайвл. Цю відзнаку присуджують власникам земельних ділянок, які досягли видатних успіхів у відновленні популяцій вразливих видів тварин. Про це повідомляє FACE – European Federation for Hunting and Conservation.

Маєток Кавергед відзначили за досягнення у збільшенні чисельності тетеруків – птахів, що перебувають під загрозою зникнення. Цей мисливський маєток продемонстрував, як сучасне природоохоронне мисливство допомагає відновлювати біорізноманіття.

Все почалося у 1983 році, коли родина Мол здійснила ряд заходів з відновлення середовищ існування тетеруків. Було висаджено лісосмуги, відновлено водний режим боліт, зменшено випас овець.

З 2003 року розпочато програму з відновлення популяції тетеруків шляхом посіву вересових. А з 2009 року маєток приєднався до проекту з реінтродукції цих птахів.

Завдяки зусиллям мисливців та природозахисників тут вдалося створити життєздатну популяцію тетеруків. Перше підтверджене розмноження відбулося у 2019 році, коли спостерігалися 7 молодих пташенят.

Успіху вдалося досягти завдяки комплексному підходу: відновлення середовищ існування, професійне управління мисливським господарством та забезпечення високої чисельності комах як кормової бази.

Досвід Кавергеду демонструє, що мисливство може і має бути союзником у справі охорони природи. Ця історія успіху доречна у контексті розробки нового європейського законодавства з відновлення природи. Вона показує внесок мисливців у збереження біорізноманіття та може стати прикладом для інших.

В FACE переконані, що зможуть досягти цілей ЄС з відновлення природи до 2030 року. Адже справжні мисливці завжди прагнуть збагатити фауну та флору рідних лісів і полів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *