Всесвітня мережа Інтернет нині стала одним із основних джерел отримання інформації та формування суспільної думки.
Для деяких людей все, що опубліковано в Інтернеті, є незаперечною істиною і найправдивішою інформацією. Тому деякі необдумані дії користувачів соцмереж із метою похизуватися перед іншими, «закарбувати» себе коханого навіки в анналах історії, шкодять не тільки їм самим, а іноді й цілим спільнотам, галузям і навіть всій країні.
Крім того, деякі шукачі компроматів використовують такий матеріал у своїй брудній справі, як от радикальні природозахисні організації, які паплюжать і звинувачують в усіх гріхах мисливців.
На жаль, у нас в Україні ніхто не працює у цьому напрямку, недооцінюючи катастрофічну шкоду від такої інформації, а от на Заході й навіть в Африці про це задумались серйозно.
От, до прикладу, міністр екології та туризму Намібії Похамба Шіфета (Pohamba Shifeta) звернувся до мисливців і місцевого населення з меморандумом. У ньому він забороняє власникам намібійських ліцензій на полювання розміщувати зображення впольованих тварин і їх трофеїв у соціальних мережах.
– Ці світлини є неетичними і кидають «негативне світло» на репутацію добре налагодженого полювання в Намібії. Тим мисливцям, які будуть порушувати меморандум у майбутньому, буде заборонено реалізовувати дозволи на полювання в нашій країні. Фото з трофеями можна буде використовувати тільки в особистих цілях, – наголосив міністр екології Намібії.
Цю ініціативу привітали Міжнародна Рада з полювання та охорони тваринного світу (CIC) та Німецька асоціація мисливців (DJV).
– Фотографії добутої тварини не повинні з’являтись у соціальних мережах. Ми постійно зазнаємо збитків, які вони нам завдають, – наголосив доктор Вільгельм фон Тротт (Wilhelm von Trott zu Solz), керівник німецької делегації CIC. – Нещодавно світлини американського мисливця з впольованим жирафом у Південній Африці викликали масове роздратування у ЗМІ.
– У Німеччині також зображення добутих диких тварин часто викликають гострі дискусії у соціальних мережах. Люди, які не мають ніякого відношення до полювання, зазвичай, реагують негативно на криваві туші тварин, за якими стоять мисливці.
Багато фотографій наших мисливців не пройдуть «тест на сніданок». Що я маю на увазі? Ми повинні запитати себе: «Що відчуває пані Майєр, яка мешкає по сусідству, кусаючи свою булочку на сніданок, коли вона, наприклад, бачить у мережі фото відрізаної голови козулі, яка лежить на підлозі у вашому закритому гаражі? – пояснив Президент DJV Хартвиг Фішер (Hartwig Fischer). – Це не етично з точки зору полювання і, звичайно, не позитивна пропаганда для нашого захоплення, – продовжує Фішер.
Прес-служба DJV звертається до тренерів та інструкторів майбутніх мисливців більше розповідати їм про розповсюдження інформації, яка може нашкодити мисливській галузі.
Тож, враховуючи, що у нас в Україні Міністерство екології на боці «захисників тварин», а також немає курсів для майбутніх мисливців, як на Заході, можливо варто, щоб цим питанням займалися товариства та клуби мисливців зі своїми членами, а також запровадити в мисливських господарствах, щоб розпорядники полювань розповідали про це мисливцям у своїх інструктажах перед початком полювання.
Роман НОВІКОВ,“Лісовий і мисливський журнал”