Як в одному із заповідників Арики вберегли слонів від браконьєрів і чи можна застосувати цей досвід із лосями в Україні?

слони 1Керівництво одного із найбільших заповідників Африки- Ніасса – повідомило, що протягом одного року в ньому не було знайдено ні одного убитого браконьєрами слона. Остання така знахідка була виявлена 17 травня 2018 року.
Швидке скорочення масштабів браконьєрства в заповіднику пояснюється створенням підрозділу поліції швидкого реагування, збільшенням інтенсивності патрулювання, контроль заповідника з вертольотів і літаків Cessna, і більш рішучими судовими рішеннями.

«Ніщо з цього не дозволило б досягти успіху. Ось чому пройшло так багато часу, перш ніж ми змогли контролювати браконьєрів », – говорить Джо Уотсон з Товариства організації дикої природи, яке допомагає владі Мозамбіку в управлінні заповідником.

Заповідник Ніасса розташований у віддалених районах північного Мозамбіку. Протягом останніх років браконьєри вбили там тисячі тварин.

Поліцейський підрозділ швидкого реагування краще оснащений, ніж охоронці парку, і має право затримувати людей, підозрюваних у браконьєрстві. Як вказує Уотсон, цей відносно новий спосіб допомагає не дозволити браконьєрам увійти в заповідник.

Заповідник Ніасса це близько 44 000 квадратних кілометрів і він є одним з небагатьох місць в Африці, де можна розташувати великі стада слонів.слони 2

У 2009-2014 роках браконьєри інтенсивно працювали в заповіднику.

У 2009 році в Ніассі було 12 000 слонів, а в 2016 році залишилося всього 3 600. У 2015-2017 роках велася інтенсивна боротьба зі злочинцями, що вбивають тварин, і скорочення числа убитих слонів зменшилося приблизно до 100 на рік.

«Коли ми брали під контроль браконьєрство, ми очікували швидкого одужання популяції слонів», – сказав Уотсон.

Попередній досвід показав, що слони мають здатність швидко збільшувати свою популяцію.

Фахівці підкреслюють, що влада Мозамбіку тепер не може спочивати на лаврах. Потрібно продовжувати інтенсивно боротися з браконьєрами. І це коштує великих грошей і є серйозним тягарем для другої найбіднішої країни в світі. Уотсон
сподівається, що величезний успіх у збереженні слонів від браконьєрів протягом року допоможе зібрати кошти і залучити інвестиції, щоб забезпечити безпеку Ніасси.

«Слони підтримують всю екосистему. Вони садівники заповідника. Завдяки тому, що слони живуть і їх популяція відроджується, ми можемо врятувати весь заповідник », – додає Уотсон.

Нагадуємо, протягом останніх кількох років в Україні триває епопея із занесенням лося до Червоної книги але незважаючи на це випадки незаконного полювання на сохатих не зменшуються. Мисливці на лосів не полюють, а браконьєрам закони не писані, вони браконьєрили, браконьєрять  і будуть браконьєрити допоки можливо, як у африканському заповіднику, не з’явиться патруль швидкого реагування, не збільшиться кількість  патрулювань із  застосуванням, гелікоптерів чи квадрокоптерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *