Як вибрати котушку для спінінга?
ЗМІСТ
Сьогодні ми маємо великий вибір снастей та комплектуючих у онлайн та офлайн магазинах, але купити котушку для спінінга потрібно одну, і щоб вона ідеально підходила до спінінгового вудилища.
На що звертати увагу при покупці котушки? Які бувають різновиди котушок для спінінга? А як вибрати новачку котушку для спінінга, яка підійде? А в залежності від виду риболовлі потрібно підбирати різні котушки? На всі ці важливі питання ви отримаєте відповідь у даній статті.
Які бувають різновиди котушок для спінінга?
Щоб обрати ту саму котушку для спінінга, потрібно розумітися на механізмах котушки, вміти візуально їх розрізняти, щоб в магазині довго не обирати та розуміти яка саме котушка вам потрібна.
Розрізняють такі види спінінгових котушок:
- Безінерційні – складається зі шпулі, ролика що укладає волосінь, рукоятки та корпусу та передавального механізму. Безінерційні котушки прості в експлуатації, ними легко закинути приманку на далеку відстань.
- Інерційні – складаються з нерухомого корпусу в якому закріплений барабан для намотування волосіні. Інерційні котушки є більш досконалими за попередній вид котушок, та користуються широким попитом серед риблалок.
- Мультиплікаторні – це різновид інерційних котушок, проте оснащенні додатковим передавальним механізмом, що збільшує швидкість обертання самого барабана. Мультиплікаторні котушки більше використовують для риболовлі на морі, що ідеально підходить для ловлі трофейного хижака великих розмірів.
Після розгляду видів котушок для спінінга стало не зрозуміло: то яку ж котушку вибрати? Для звичайної риболовлі рибаки надають перевагу якісним безінерційним котушкам, що мають помірні ціни. А от Мультиплікаторні завжди коштують дорого, тож їх варто використовувати лише за певних умов, так як і інерційні. Тобто новачку вистачить спокійно придбати безінерційну котушку для спінінга.
Як вибрати котушку в залежності від виду риболовлі?
Давайте ж розберемо детально для якого виду риболовлі підійде більше та чи інша котука, наприклад:
- Безінерційна котушка допоможе провести швидку проводку приманки;
- Якщо ви рибалите зазвичай з берега, то обирайте шпулю з великим вмістом волосіні;
- Якщо ви любите ловити рибу на річках, до прикладу, гірських з сильною течією, то відмінно підійде безінерційна котушка;
- Також зверніть увагу при виборі котушки, щоб можна було встановити ще й сигналізатор клювання, дуже корисна річ;
- Для любителів риболовлі на морі, рекомендуються мультиплікаторні котушки, вони стійкі та міцні, і допоможуть вам з вираженням великої риби та витримають навантаження;
На що звернути увагу при виборі безінерційної котушки?
Якщо стандартно в більшості випадків підходить безінерційна котушка, тож як її вибрати правильно?
Є декілька правил підбору безінерційних котушок:
- Розмір – від розміра залежить місткість шпулі, а чим більше волосіні можна розмістити на котушці, тим далі можна буде закинути приманку;
- Матеріал – звертайте увагу з яких матеріалів виготовлений корпус та рухомі деталі, так моделі які виготовлені з якісних сплавів прослужать вам значно довше.
- Кількість підшипників – саме цей показник дає плавнучи швидку роботу нашій котушці, оптимально вибрати від 4 до 6 підшипників.
- Якість вкладення волосіні – обирайте з якісних матеріалів, бюджетний лескоукладчик може швидко розсипатись. А ще неякісний механізм може зіпсувати вам риболовлю у самий відповідальний момент.
- Фрикціон – якість цього механізму забезпечує безпеку виведення трофейної риби, обирайте моделі де можна регулювати цей показник плавно.
- Наявність брайтнера теж є обов’язковою умовою, він дозволяє при необхідності миттєво вимкнути фрикціон.
На що звернути увагу при покупці котушки до спінінгового вудилища?
Варто звернути увагу першим чином на бренд виготовлення котушки, це часто як з одягом чи взуттям – певний бренд лише своєю назвою гарантує високу якість виробу незалежно від того придбаєте товар ви на акції чи за повну вартість. Обов’язково перевіряйте перед покупкою якість пристрою для намотування волосіні. Варто перевірити наскільки є плавний хід у ліскоукладача. Перевіряємо також роботу фрикціону та брайтнера і тоді сміливо йдемо купувати свою ідеальну котушку для спінінга.