ЄС ухвалив Закон про відновлення природи: мета – відновити 20% територій до 2030 року
Рада Європейського Союзу 17 червня 2024 року остаточно ухвалила Закон про відновлення природи, як повідомляє прес-реліз Ради ЄС. Цей закон встановлює юридично обов’язкову мету для держав-членів відновити щонайменше 20% земельних та морських територій ЄС до 2030 року та всі екосистеми, що потребують відновлення, до 2050 року.
“Сьогодні Рада ЄС обирає відновлювати природу в Європі, тим самим захищаючи її біорізноманіття та середовище існування європейських громадян”, – прокоментував міністр з питань кліматичного переходу Брюссельського столичного регіону Ален Марон.
Закон охоплює широкий спектр екосистем: від наземних до морських, прісноводних та міських. Він визначає конкретні цілі та заходи для кожного типу екосистем.
Згідно з документом, до 2030 року держави-члени мають відновити щонайменше 30% територій, що перебувають у поганому стані, до 2040 року – 60%, а до 2050 року – 90%. До 2030 року пріоритетом будуть території мережі Natura 2000.
Закон також містить специфічні вимоги для різних екосистем. Наприклад, для сільськогосподарських угідь необхідно покращити показники популяцій польових метеликів, запасів органічного вуглецю у ґрунтах та ландшафтного біорізноманіття. У лісовому господарстві – збільшити чисельність лісових птахів та насадити 3 мільярди дерев. Для річок передбачено усунення 25 000 км штучних бар’єрів до 2030 року.
Читайте також: Євросоюз та Україна посилять партнерство в питанні післявоєнного відновлення довкілля
Держави-члени мають розробити національні плани відновлення та регулярно звітувати про прогрес. Європейська Комісія переглядатиме застосування закону у 2033 році.
Цей закон покликаний допомогти ЄС виконати міжнародні екологічні зобов’язання, пом’якшити наслідки зміни клімату та відновити природу Європи згідно з Європейською Зеленою Угодою.
Один коментар до “ЄС ухвалив Закон про відновлення природи: мета – відновити 20% територій до 2030 року”