Більшість європейських країн сьогодні погодили зміну рівня захисту вовка (Canis lupus) відповідно до Бернської конвенції. Рішення підтримали країни Європейського Союзу та низка інших держав, включаючи Україну, про це повідомляє FACE.
Пропозиція щодо зміни статусу ґрунтується на даних, які свідчать про значне зростання популяції вовків у Європі – на 81% за останні 10 років. Цей успіх у збереженні виду супроводжується низкою викликів щодо співіснування людини і хижака.
Читайте також: На Херсонщині скажений вовк напав на свійських тварин
За прийняття рішення проголосували більше двох третин учасників конвенції. Підтримку висловили всі 27 країн-членів ЄС, а також Андорра, Вірменія, Грузія, Ісландія, Норвегія, Македонія, Молдова, Ліхтенштейн, Сербія, Швейцарія та Україна.
Що означає зміна статусу
Зміна статусу захисту вовка була давньою вимогою Європейського парламенту та країн-членів ЄС. Проте це рішення не набуває чинності негайно в межах Євросоюзу. Наступним етапом стануть обговорення на рівні ЄС щодо Оселищної директиви та можливості модифікації її додатків стосовно вовка в певних контекстах.
Якщо буде узгоджено правову базу, деякі країни-члени ЄС, де популяція вовка має “сприятливий природоохоронний статус”, зможуть перемістити вид з Додатку IV (суворий захист) до Додатку V (захист). При цьому необхідність підтримки сприятливого природоохоронного статусу залишиться, але підхід до управління популяцією стане гнучкішим з урахуванням місцевих та регіональних особливостей.
“Ми вітаємо новину про те, що пропозиція ЄС була позитивно сприйнята як ініціатива для збалансування збереження та управління видом. Важливо, що це дає можливість адаптувати Оселищну директиву до цього природоохоронного успіху. Хоча ще залишаються певні юридичні перешкоди, тепер їх можна подолати”, – прокоментував Лоренс Годемакер, президент FACE.