23 червня на запрошення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко відвідали Київщину. Про це повідомляє прес служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Єврокомісар побував у сучасній Лабораторії моніторингу вод у Вишгороді, обладнаній за кошти Уряду України та ЄС для дослідження якості води у річці Дніпро та його притоках.
Попри війну в Україні, лабораторія працює і українські фахівці на інноваційних приладах досліджують якість води у річках та питних водозаборах міста Києва згідно з вимогами Водної Рамкової Директиви ЄС.
«Попри війну, Україна демонструє прогрес виконання Угоди з ЄС. Для довкіллєвого сектору він становить 61%. Ми з командою Міндовкілля сьогодні розуміємо, що у найближчі роки працюватимемо для збільшення цього відсотку до 75%, а потім доведемо і до 100%», – повідомив Руслан Стрілець.
Перебуваючи у лабораторії Віргініюс Сінкявічюс зазначив, що радий побачити як європейські інвестиції працюють в Україні. Адже для Європи доступ до чистої води та повітря, це не розкіш, а зобов’язання перед населенням. Радий, що Україна, навіть, попри війну, здатна забезпечити доступ до чистої води для своїх громадян. Сподіваюся, що ми збільшимо масштаби таких проєктів.
Під час відвідування аеропорту «Антонов» у Гостомелі, Єврокомісар на власні очі побачив наслідки атак російських військ на найбільший у світі літак АН-225 «Мрія».
Міністр Руслан Стрілець та Єврокомісар Віргініюс Сінкявічюс також оглянули «покалічені» російськими військами лісові масиви Здвижівського лісництва. Це сотні гектарів лісу, де рашисти рили окопи та будували укріплення. Вони досі майже повністю заміновані, а лісове покриття знищене. Щоб усе це відновити потрібні десятиріччя.
У ході візиту Міністр Руслан Стрілець показав Єврокомісару наслідки окупації російськими військами смт Бородянки та розповів про останню євроінтеграційну перемогу України на законодавчому фронті – ухвалення Закону «Про управління відходами» та плани Уряду з утилізації відходів руйнації.
«Прийнятий нещодавно Верховною Радою України рамковий Закон України «Про управління відходами» дозволяє нам зробити ще кілька кроків задля зближення з нашими європейськими партнерами. Україна сьогодні доводить свою спроможність виконати усі зобов’язання, які є сьогодні у рамках зобов’язань перед ЄС», – зауважив Руслан Стрілець.
Віргініюс Сінкявічюс висловив повну підтримку євроінтеграційних процесів у секторі захисту довкілля та надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
“Вітаю схвалення Україною європейського закону про управління відходами. Це дозволить нам краще спільно працювати над новими проєктами у сфері управління відходами в Україні. Також ми посилимо наше партнерство у сфері захисту та відновлення довкілля, пошкодженого війною з росією. Адже Україна, це Європа!”, – прокоментував Єврокомісар.
Один коментар до “Євросоюз та Україна посилять партнерство в питанні післявоєнного відновлення довкілля”