Середина та кінець зими – особливий період в роботі працівників лісової охорони. Поряд із охороною лісових угідь, на їх плечі лягають і сезонні турботи про лісову дичину. Складні погодні умови вносять свої корективи в життя звірини, додаючи складнощів у пошуках їжі. Турбуючись про лісових мешканців, працівники лісової охорони ДП «Канівське лісове господарство» проводять заходи, спрямовані на поповнення кормової бази та збереження їх поголів’я. Із цією метою у літньо-осінній період лісівники досить попрацювали над заготівлею кормових пучків із гілок листяних порід дерев, сіна та зерна кукурудзи, солі. Загалом на сезон зимової підгодівлі тварин припасли більше ста зелених кормових пучків, близько 2 тонн сіна, сім тонн кукурудзи та пів-центнера солі.
Підсумовуючи попередній мисливсько-господарський сезон, директор ДП «Канівське лісове господарство» Едуард Симоненко говорить:
– Загальна площа мисливських угідь, наданих у користування нашого мисливського господарства «Рось», становить більше 4,5 тисячі гектарів. У штатному розкладі підприємства передбачена посада єгеря. На цій посаді вже не один рік успішно працює Михайло Хижняк – лісівник та мисливець у другому поколінні. Відтак, молодий чоловік, окрім відповідної освіти, має ще й досить досвіду. До основних завдань єгеря в зимовий період відноситься охорона та захист лісових тварин, їх підгодівля та попередження випадків браконьєрства. Слід відзначити, що канівські лісівники із цими завданнями успішно справляються. Так, для патрулювання лісомисливських угідь були створені оперативні групи із числа працівників лісової охорони нашого підприємства та працівників Канівського відділу поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Черкаській області. Мисливські угіддя патрулювали згідно із затвердженим графіком. Протягом сезону було проведено більше сотні рейдів-патрулювань. За наслідками рейдів було складено 37 протоколів про адміністративні правопорушення та стягнуто близько 4 тисяч гривень штрафів. Постійно ведеться боротьба із порушниками правил полювання – браконьєрами. Із метою попередження таких випадків проводимо роз’яснювальну роботу, встановлюємо відповідні аншлаги та інформаційні стенди на мисливську тематику. Таким чином ми нагадуємо любителям незаконного полювання про те, що їхні наміри можуть призвести до порушення закону, а отже – потягнуть за собою відповідальність на рівні законодавства.
Демонструючи наповнені кормами годівниці, єгер Канівського лісгоспу М.Хижняк (на фото) із гордістю говорить, що в своїй роботі працівники лісової охорони у сфері мисливства орієнтуються на сприяння збереженню біологічної різноманітності і невичерпності природних ресурсів, забезпечення доступності заняття полюванням для всіх громадян та отримання максимально можливого економічного ефекту від ведення такого виду діяльності. Зокрема, за сезон 2017-2018 років було реалізовано 9 ліцензій на козулю та 2 ліцензії – на дикого кабана. Всі ліцензії були реалізовані за комерційними цінами та використані. Щодо порушень, зафіксованих у минулому мисливському сезоні, Михайло Григорович називає полювання без відповідних документів, полювання на території, що не вказана у картці відстрілу дичини, та відсутність документів на мисливських собак.
На завершення розмови директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко та єгер Михайло Хижняк вкотре наголошують на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства щодо полювання. Адже порушуючи закони мисливства і закони довколишнього середовища, ми порушуємо гармонію життя на цій землі і в цих лісах, якими вже невдовзі будуть милуватися наші діти і внуки.
Підготувала Віра Загородня
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства