За видачу посвідчень мисливця та щорічних контрольних карток до місцевих бюджетів перераховано 3,5 млн грн

За видачу посвідчень мисливця та щорічних контрольних карток до місцевих бюджетів перераховано 3,5 млн грн

Про це йдеться у публічному звіті голови Державного агентства лісових ресурсів України за 2020 рік. 

– В 2020 році мисливцям надано понад 276 тисяч адміністративних послуг, в тому числі послугу з видачі посвідчення мисливця отримало 13,6 тисяч осіб, а контрольні картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання 262,5 тисяч осіб. Сума коштів зарахованих до місцевих бюджетів за надання адміністративної послуги за видачу посвідчень мисливця та щорічних контрольних карток становила 3,5 млн грн, а також сплачено 446 тис. грн державного мита. Територіальними органами Держлісагентства у 2020 році від реалізованих ліцензій на добування мисливських тварин зараховано до спецфонду 6,5 млн. грн, – зазначається у публічному звіті.

За словами голови Державного агентства лісових ресурсів України, відомство працює над визначенням пріоритетів галузевої політики на найближчий період, формуванням відповідного стратегічного бачення розвитку мисливського господарства, визначенням оперативних та стратегічних цілей, основних етапів та механізмів реалізації. Проєкт Концепції розвитку мисливського господарства в Україні на період 2021-2025 роки розміщений на сайтах Держлісагентства та Міндовкілля для громадського обговорення.

– Характерні риси функціонування мисливських господарств, що мають на меті збільшення доходів своїх працівників, забезпечення мисливською продукцією та послугами жителів країни та іноземних мисливців, забезпечення роботою супутніх виробників мисливської зброї та боєприпасів, відповідних торговельних організацій, відповідають потребам розвитку малого бізнесу в Україні. Ефект від розвитку галузі сприятиме збільшенню обсягу послуг, що надаються населенню, податкових надходжень, залучення іноземного капіталу через збільшення привабливості мисливського господарства та його послуг для іноземних мисливців, – йдеться у пояснювальній записці до Проєкту Концепції розвитку мисливського господарства в Україні на період 2021-2025 роки.

Проєктом Концепції передбачено організаційні та правові передумови для реформування та розвитку мисливського господарства на засадах сталого розвитку, раціонального природокористування, підвищення культури ведення полювання та ролі мисливського господарства в економіці держави в цілому шляхом:

  • сприяння формуванню нової державної політики в області мисливствознавства та природокористування;
  • оптимізації та удосконалення функцій державного управління та контролю за веденням мисливського господарства;
  • удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази, приведення  ї у відповідність до критеріїв та норм європейських стандартів;
  • створення умов для збереження біологічного різноманіття,  нарощування ресурсного потенціалу мисливських угідь, ефективного використання мисливських ресурсів, самоокупності ведення мисливського господарства та його участі в економіці держави;
  • розробка національних критеріїв (показників) ефективного  користування мисливськими угіддями, сталого управління популяціями тварин;
  • посилення правового захисту працівників мисливського господарства;
  • сприяння інтеграції інноваційних європейських та світових підходів у розвиток наукової, освітянської та виробничої сфери у галузі мисливського господарства.

– Реалізація Концепції дасть змогу покращити стан галузі мисливського господарства, значно збільшити чисельність та обсяг щорічного добування основних видів мисливської фауни, підвищити надходження від цього до державного бюджету та доходів користувачів мисливських угідь, сприяти розвитку іноземного мисливського туризму, – переконують автори проєкту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *