Загибель птахів в «Асканія-Нова»: 8 підприємств не допустили інспекторів на перевірку

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

Зокрема, повідомляється, що фахівці відомства проводять перевірку для з’ясування причини випадку загибелі птахів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова», про який стало відомо 23 лютого. Як повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, наразі відібрана загибла птиця та відправлена на декілька досліджень. Перші дослідження виявили відсутність високопатогенного грипу птиці.

На сьогоднішній день здійснено відбір проб води з відкритих водойм, кормів із годівниць та складів їх зберігання в «Асканія-Нова». Відібрані проби направлено на експертизу.

За участю першого заступника Голови Держпродспоживслужби Владислава Седика відбулась нарада в Херсонській ОДА, участь у якій також взяли представники Держпродспоживслужби, обласної державної адміністрації, біосферного заповідника «Асканія-Нова», обласної прокуратури, Нацполіції та Держекоінспекції.

Щодо випадку отруєння 218 сірих журавлів, який стався у січні цього року на території заповідника «Асканія-Нова», за результатами розтину та хіміко-токсикологічних досліджень виявлено, що птахи загинули від набряку легень, внаслідок інтоксикації організму неіндифікованою речовиною з антикоагулятивним ефектом. Відкрито кримінальне провадження.

Фахівці Управління фітосанітарної безпеки Головного управління залучені до невідкладних слідчих та процесуальних дій в якості спеціалістів.

Крім того, за словами Владислави Магалецької, державні фітосанітарні інспектори здійснили виїзд до 49 суб’єктів господарювання поруч із заповідником. На 27 суб’єктах виявлені порушення законодавства в сфері захисту рослин.

Перевірки здійснювались з виїздом на поля для виявлення залишків отруйних принад, які використовують для боротьби з гризунами. Відібрані зразки залишків отруйних принад з полів 2 підприємств було направлено на визначення заборонених до використання пестицидів на основі фосфіду цинку. Їх не виявлено.

Розслідування триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *