Нова ефективна державна політика у природоохоронній сфері має відновити авторитет та довіру громадян до державних органів влади, які відповідають за збереження довкілля. Про це на засіданні Уряду заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, презентуючи проект Концепції реформування системи державного нагляду в питаннях охорони навколишнього природного середовища. Про це інформує прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.
«Україні потрібна європейська природоохоронна служба, яка б повністю відповідала кращим сучасним стандартам ЄС та стояла на варті збереження природних ресурсів, а не корупційних схем. Нам потрібні стандарти, які дозволять надійно захищати навколишнє природне середовище, а відповідно якість життя і збереження здоров’я, які безпосередньо пов’язані зі станом довкілля», – зазначив Міністр.
Остап Семерак нагадав, що обравши європейський шлях розвитку, Україна підтвердила готовність переглянути принципи формування нової національної політики, де проблеми та потреби природоохоронної сфери мають увійти до першої трійки чи п’ятірки національних пріоритетів.
«В усьому цивілізованому світі екологічні проблеми є одними з головних пріоритетів державної політики. Так має бути і в Україні», – наголосив Остап Семерак.
За його словами, реформування системи природоохоронного контролю зумовлене низькою ефективністю Держекоінспекції у здійсненні екологічного контролю та високого рівня корупційного тиску на бізнес.
«Важливими недоліками існуючої системи також є закритість для суспільства інформації про результати еко-контролю, а також дублювання функцій контролю іншими центральними органами виконавчої влади та відсутність належних умов праці та мотивації, щоб залучати молодих, кваліфікованих спеціалістів », – зазначив Міністр.
На його думку, в Україні зараз відсутня належна відповідальність за порушення у сфері охорони довкілля.
«Це ще факт неефективності сучасної системи природоохоронного нагляду та контролю. Найбільший штраф для посадових осіб за засмічення та забруднення землі – 1700 гривень, для фізичних осіб – 1360 гривні. Але навіть такий розмір штрафів не дає необхідних результатів. Порушення носять масовий характер. Реальний стан показує, що суттєві зміни можуть бути лише за запровадження нової філософії екологічної безпеки в Україні», – наголосив Остап Семерак.
Нагадаємо, що реалізація розробленої Мінприроди Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища в Україні є одним із пріоритетів дій Уряду на 2017, який визначений як реформа системи управління довкіллям та інтеграції екологічної політики в інші сфери економіки.