Жвава дискусія щодо можливого полювання на чорного ведмедя в Луїзіані

У Луїзіані відбувається жвава дискусія про можливість впровадження мисливського сезону на чорних ведмедів. Цей вид був вилучений зі списку видів, що знаходяться під загрозою вимирання, у 2015 році, оскільки їх популяція відновилася.

Зараз експерти з мисливської та природоохоронної галузей обговорюють можливість встановлення мисливського сезону на чорних ведмедів у Луїзіані. Думки щодо цього питання розділені: деякі стверджують, що можливо встановити обмежені квоти на полювання, інші ж схильні до більш консервативних заходів.

Ведмідь барибал викликав цікавість громадськості ще у 1902 році, коли президент США Теодор Рузвельт відмовився стріляти у ведмедя, який був прив’язаний до дерева. Ця відмова вже в той час стала відома, і вона надихнула на створення іграшки – ведмедика, який отримав ім’я «Тедді».

На початку 20 століття чорні ведмеді в Луїзіані майже зникли через інтенсивне полювання і втрату природного середовища через забудову та вирубування лісів.

Зараз їхню популяцію підраховано вже понад 1,212 особин в регіоні Міссісіпі та в басейні річки Атшафалаї. Однак за словами фахівців, це лише 80% – 90% загальної чисельності чорних ведмедів, які знову почали заселяти Луїзіану.

За результатами опитування мисливців, які використовували громадські землі, де було заплановано або проведено відновлення ведмедя, більшість з них (80%) підтримували цей проєкт. Однак багато мисливців(60%) не були обізнані з планом відновлення ведмедя і отримували інформацію про нього від інших людей.

У жовтні 2023 року комісія з дикої природи та рибальства штату Луїзіана розглядала можливість створення сезону полювання на чорного ведмедя, оскільки його популяція значно зросла. Проект регламенту полювання передбачав ліміт на одного ведмедя на мисливця за сезон і заборону полювати на самок з малятами.

Нещодавно групи зоозахисників подали позов про повернення чорних ведмедів в список видів, що знаходяться під загрозою вимирання. Вони стверджують, що рішення приймалося на підставі неправильних припущень та недостатньої наукової основи. Вони також стверджують, що не вдалося забезпечити з’єднання між окремими популяціями чорних ведмедів, яке є необхідною умовою для їхнього виключення зі списку видів, що знаходяться під загрозою вимирання.

Хоча громадська думка завжди враховується при прийнятті рішень щодо відновлення популяцій видів, існують дискусії та ризики, пов’язані із суспільним прийняттям таких заходів. Важливо знайти спільну мову між різними сторонами і враховувати інтереси мисливців, фермерів, та захисників природи.

Загалом, повернення чорних ведмедів в Луїзіані – це позитивна історія відновлення природного середовища та популяції виду. Важливо продовжувати обговорення та діяти на користь збереження цих чудових тварин, зберігши при цьому баланс між потребами самих ведмедів і інтересами людей.

Джерела:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *