Мінприроди ініціює проведення наукових досліджень популяції лося європейського в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що проведення термінового, об’єктивного наукового дослідження чисельності популяції лося в Україні дасть можливість прийняти виважене рішення щодо подальшого розвитку цієї популяції. Про це він заявив сьогодні в КМУ під час спільної прес-конференції Мінприроди та Міагрополітики.
«Дискусія щодо заборони полювання на лося не завершена. Ми продовжимо обговорення цього питання на рівні науковців, зоозахисників, та двох міністерств – Мінекології та Мінагрополітики. На даному етапі знайдено компромісно правильне рішення щодо зменшення лімітів на 50 відсотків. Мінагрополітики вперше за 10 років пішло на цей компроміс. Цьому передувало десятки дискусій та подання Мінприроди зауважень щодо погодження лімітів»,- сказав Остап Семерак.
Міністр також нагадав, що за поданням Мінприроди Кабінет Міністрів виділив кошти на проведення оцінки чисельності популяції лося європейського вже цього року. За його словами, складність таких досліджень полягає в тому, що їх підрахунок можливий лише в осінньо-зимовий період.«Наступний крок – проведення найближчим часом наукових досліджень за участю науковців НАНУ, зоозахисників, представників Мінприроди. Це дасть нам можливість оцінити реальний стан популяції цих тварин і далі на підставі цифр приймати рішення. І якщо інформація про загрози для їх існування підтвердиться, то ми повернемося до розпочатого діалогу про заборону полювання»,- сказав Остап Семерак.
Міністр також розповів, що наразі працює підкомісія зоології Національної Академії наук щодо внесення лося європейського до Червоної книги і Мінприроди наполягатиме на доведенні цього питання до логічного завершення.
Крім того, Остап Семерак розповів, що Мінприроди активно працює із Міністерством аграрної політики та продовольства України над питанням розширення меж природно-заповідного фонду, яке наразі стоїть перед Україною.
«Громадська екологічна спільнота активно підтримує позицію Мінприроди направлену на захист диких тварин. Відзначу, що нинішнє керівництво міністерства вперше за багато років винесло цю проблему на такий рівень. В 1991 році в Україні було майже 15 тисяч голів лося. Наразі їх 6,5 тисяч. Як бачимо, цифри говорять про те, що популяція лося знаходиться в критичному стані, тому занесення його до Червоної книги України це питання подальшого збереження цієї популяції в Україні», – зазначив голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.В свою чергу голова громадської еколого-правової організації «ЕкоПраво-Київ» Борис Васильківський підкреслив, що збереження популяція лося дає можливість екосистемі України залишатися у рівновазі.
«На жаль, чисельність тваринного світу скорочується і сьогодні дуже важлива зміна екологічної свідомості кожного з нас. Ми сприймаємо навколишній світ як ресурс для добування і лише зміна ставлення до довкілля може врятувати природно-заповідний фонд України»,- сказав Борис Васильківський.