Зміни охоронного статусу вовків
Європейська комісія (ЄК) зараз запрошує місцеві громади, науковців та всіх зацікавлених сторін надати оновлені дані про популяції вовків та їхній вплив, доповнюючи запит, уже надісланий державам-членам у квітні 2023 року. Про це повідомляє видання ЕКО-інформ.
Останні події є відповіддю на дві резолюції Європейського парламенту, які закликають до процедури внесення змін до додатків Директиви про середовище існування (відповідно до статті 19) для великих м’ясоїдних тварин. Члени Європарламенту, багато з яких є членами міжгрупи Європейського парламенту «Біорізноманіття, полювання, сільська місцевість», наполегливо працювали, щоб втілити ці резолюції в реальність.
На основі цих оновлених даних про технічний і науковий прогрес, ЄС розгляне, де це доцільно, пропозицію щодо зміни статусу охорони, оновлення законодавчої бази та запровадження додаткової гнучкості відповідно до Директиви про середовище існування.
Повна імплементація статті 19 – це те, до чого давно закликають FACE та інші групи. Іншим ключовим запитом, викладеним у нещодавній кампанії FACE SignForHunting, є точна оцінка популяцій великих хижаків на основі відповідних критеріїв.
Отже, що ЄК збирається робити з усіма цими новими науковими даними, зібраними від місцевих громад, науковців та інших сторін?
ЄК може піти двома різними шляхами:
Визнати позитивні тенденції, які є науково обґрунтованими, та просуватись із процедурою внесення змін до додатків, або… Або як було досі. Продовжувати оцінювати природоохоронний статус вовка, використовуючи невідповідні біогеографічні одиниці, що створює враження погіршення стану, а не безперервного зростання та розширення популяції. Такий підхід вже призвів до посилення захисту та конфліктів на національному рівні.
2 коментарі до “Зміни охоронного статусу вовків”