12 золотих правил, яких дотримуються мисливці
Пропонуємо вам ознайомитись із 12 правилами, яких потрібно дотримуватись мисливцеві.
1. Дикого звіра з птахом ніхто не розводить і не годує, але в старовину говорили, що вони годують безліч людей, тому і полюй на них з розрахунком, але без жадібності.
2. Збережи й матку (самку) навесні, не стріляй – вона до осені цілий виводок з собою приведе.
3. Дай весняним звірам і птахам спокій – восени вони тобі відплатять з надлишком, пам’ятай, що за ними – не пропаде.
4. “Не я – так інший” і “на наш вік вистачить” – так говорити може тільки винищувач суспільного надбання, яким і є мисливські звірі та птиці; не будь дурнем, не грабуй самого себе і другому не давай, бережи дичину.
5. Ідеш з привалу – залий багаття, загаси вогонь: на згарищі дуже довго не буде ні звіра, ні птиці.
6. Ніколи не думай, що рушниця не заряджена: так можуть думати тільки роззяви, які калічать в результаті людей. Ніколи не стріляй навмання або на шурхіт – можеш людину вбити; не стріляй також по цілі, що летить в кущах або очеретах на висоті людського зросту. Ніколи не направляй дуло на людину. Не став рушницю до дерева або стіни, а краще гарненько повісь дулом вниз та перевір, щоб не впала. Не витягай рушницю за дуло на себе.
7. При стрільбі бери звіра нижче, а птицю – вліт вперед і вище. Далі влучного пострілу не бий – взяти не зможеш, але покалічиш; пам’ятай, що не в останній раз бачиш дичину.
8. На облаві з місця не сходи до кінця, по сусіду не бий і строго слухай команди розпорядника. Собаку не квап, до стійки не біжи, на впольованого птаха не кидайся.
9. Хороший мисливець швидше дружину або рушницю позичить, ніж собаку.
10. Прочищають стволи частіше, а замки рідше. Береженої рушниці на цілий вік вистачить.
11. При полюванні групою стріляє першим той, чия собака працює в полі. Ніколи не можна стріляти звіра з-під чужої собаки, а коли відбулося таке, то слід знайти власника і віддати йому здобич. Під час полювання і при зустрічі мають всі бути взаємно ввічливими, уважними і добрими.
12. Дістався підранок віддай тому, хто його поранив, (він в замін повинен дати тобі патрон)!
Автор: Олександр Стасенко